Strona główna Wydarzenia / Events Walentynki w Środę Popielcową?

Walentynki w Środę Popielcową?

227

Środa Popielcowa w tym roku wypada 14 lutego. Wielu katolików zadaje sobie pytanie, jak zachować się w ten dzień, jeśli koliduje ze świętem zakochanych. Dzień zakochanych można, a nawet trzeba celebrować we wtorek, czyli w jego wigilię – radzi ksiądz Lech Łuba, proboszcz parafii w Suwałkach. Niektórzy świętowanie Walentynek zaczęli już w ub. tygodniu. Wiele imprez walentynkowych odbyło się w miniony weekend.

Na przykład w niedzielę 11 lutego odbyło się zebranie miesięczne w atmosferze Walentynkowej Towarzystwa Polsko-Kanadyjskiego. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze zbliżającego się święta wszystkich zakochanych, i aż trzykrotnie zaśpiewano tradycyjne 100 lat oraz złożono życzenia urodzinowe dla p. Janiny Muszyńskiej, p. Aleksandry Kosińskiej i p. Adolfa Wątka.

W podniosłej atmosferze spotkania do grona członków Towarzystwa zostały przyjęte p. Zofia Hliwa i p. Halina Ciepły.

Spotkanie było również okazją, aby serdecznie podziękować p. Lili Futerskiej, byłej p. prezes za jej wzorowe przewodzenie, pełne zaangażowania, dbałość i troskę o sprawy organizacyjne w jej czteroletniej kadencji. Wręczenie bukietu kwiatów przez p. prezes Marylę Hasek, cieple słowa i gromkie brawa ze sali były wzruszającym momentem.

Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze przy wspólnym poczęstunku i dźwiękach muzyki.

 

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.