Strona główna Wydarzenia / Events Towarzystwo Polsko-Kanadyjskie w Edmonton celebruje 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę

Towarzystwo Polsko-Kanadyjskie w Edmonton celebruje 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę

209

W roku 2018 w Edmonton odbywa się wiele wydarzeń celebrujących 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 4 listopada br. włączyło się w obchody stulecia odzyskania niepodległości Towarzystwo Polsko –Kanadyjskie, najstarsza organizacja polonijna w Edmonton wraz z Towarzystwem Polskiego Dziedzictwa i Kanadyjskim Towarzystwem Polskiego Dziedzictwa. Na miesięcznym zebraniu Towarzystwa w Domu Polskim zaprezentowano wystawę. „Pierwsi Polacy w Albercie”. Wspólnie odśpiewano hymny narodowe Polski i Kanady.

Po referacie okolicznościowym minutą ciszy uczczono pamięć poległych w walce o wolność i niepodległość. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znakomici artyści: Zuzana Simurdova i Mikołaj Warszyński  – fortepian i Tatiana Warszyńska – skrzypce.

Po uroczystości Maryla Hasek pani prezes TPK zaprosila wszystkich na poczęstunek, zakończony jubileuszowym tortem. Obchody Stulecia Niepodległości Polski organizowane przez Towarzystwo Polsko-Kanadyjskie zakończy uroczysty Bankiet Niepodległości, który odbędzie się 17 listopada br. w Domu Polskim w Edmonton.

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.