Strona główna Wydarzenia / Events Święty Mikołaj w Domu Polskim w Edmonton

Święty Mikołaj w Domu Polskim w Edmonton

222

9 grudnia 2014 r. sala bankietowa Domu Polskiego była wypełnioną niemal po brzegi. Wszystkim dzieciom towarzyszyły emocje związane z zapowiedzią wizyty w tym dniu świętego Mikołaja, a kiedy wszedł na salę, został głośno i entuzjastycznie powitany.
Osobiste spotkanie ze świętym Mikołajem było dla każdego dziecka dużym przeżyciem. Przed wręczeniem podarunku święty Mikołaj nie wahał się zadawać pytania: czy dzieci są grzeczne, dobrze się uczą i sprzątają swój pokój?

Na koniec spotkania wszystkie dzieci podziękowały świętemu Mikołajowi gromkim okrzykiem: Dziękujemy!

W Edmonton, tradycyjne spotkania ze świętym Mikołajem odbywają się dzięki inicjatywie organizacji polonijnych. W tym roku spotkanie ze świętym Mikołajem zostało zorganizowane z inicjatywy trzech organizacji: Towarzystwa Polsko-Kanadyjskiego, Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Kanadzie Koło # 6 i Towarzystwa Polskich Weteranów. W roli świętego Mikołaja wystąpił Henry Lang, prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów.

Nad programem spotkania czuwała Lila Futerska, prezeska Towarzystwa Polsko- Kanadyjskiego.

Serdeczne podziękowanie za doskonałe przygotowanie oraz prowadzenie spotkania należy skierować do wyżej wymienionych organizacji oraz do wielu woluntariuszy, którzy poświecili swój czas na przygotowanie tej bardzo udanej imprezy, i która wielu dzieciom pozostanie na długo w pamięci.

Z. Cynar

MikolajWEdmonton2014MikolajWEdmonton2014IMG_4683

Image 1 of 158

Dziękujemy za film. Wyślijcie Nam swój materiał i zdjęcia z wizyty św. Mikołaja

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.