Strona główna Wydarzenia / Events Społeczna praca doceniona

Społeczna praca doceniona

120

W Polskim Klubie „Syrena” w Edmonton organizacje polonijne organizują uroczystości uhonorowania osób zasłużonych w pracy społecznej na rzecz organizacji i lokalnej społeczności polonijnej.

W piątek, 18 września 2015 r. taką uroczystość zorganizowało Towarzystwo Polsko-Kanadyjskie.

Pani prezes Lila Futerska podziękowała wszystkim obecnym za przybycie, a szczególnie podziękowała za ich zaangażowanie w sprawy społeczne. Niedawno zarobione pieniądze podczas ich pracy w kasynie przyczynią się do wsparcia wielu akcji charytatywnych i działań dobroczynnych.

W czasie tego spotkania członkowie zarządu Towarzystwa Polsko-Kanadyjskiego przekazali na ręce prezesa „The Canadian Polish Youth Friendship Society of Edmonton”(poprzednia nazwa Koło Przyjaciół Harcerstwa) Zbigniewa Kubiczka czek w wysokości 5000 dolarów na prace renowacyjne Stanicy „Kopernik” nad jeziorem „Garner”, wykonywane głównie wlasną pracą społeczną.

Po wspólnej kolacji tę miłą imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna.

Dobrowolna praca społeczna, jest jedną z najpiękniejszych form działalności człowieka, która prowadzi do aktywnej pracy dawania siebie innym, to pełna gotowość wyciągania pomocnej ręki do innych, którzy są w potrzebie. W ciągu całych dziejów ludzie wspomagali innych działalnością dobroczynną.. Człowiek, który żyje dla innych, jest człowiekiem dobrym, ma w sobie wielkie serce. Wszystko, co robi, robi z myślą o innych ludziach. Opiekuje się ludźmi biednymi niepełnosprawnymi, dba o dobro ogólne. Dostrzega potrzebę pracy społecznej i robi to z własnej woli nie oczekując zapłaty.

Dziękujemy

  

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.