Strona główna Wydarzenia / Events Rok Jubileuszowy Polskiego Klubu “Syrena” w Edmonton.

Rok Jubileuszowy Polskiego Klubu “Syrena” w Edmonton.

229

Sobotni wieczór w Klubie “Syrena” – reportaż.

Klub „Syrena” w ciągu już prawie 20 lat swojej działalności stał się ważnym centrum życia polonijnego w Edmonton. Organizuje różnego rodzaju przyjęcia rodzinne (wesela, chrzciny, imieniny, urodziny, rocznice, jubileusze itd.) oraz spotkania typu zebrania organizacyjne, sympozja, zjazdy etc. Często nowoprzybyli do naszego miasta pytają, gdzie mogą pobawić się ludzie po 40-stce ? Odpowiedz jest prosta: Polski Klub „Syrena” z dyskoteką 40-stolatków.

9 kwietnia br. w Klubie „Syrena” miało miejsce niesamowite przyjęcie urodzinowe Heleny, Agnieszki i Helen w gronie rodziny i przyjaciół. Z tej okazji Jubilatki otrzymały kwiaty, gratulacje i życzenia. Wypełniona po brzegi sala Klubu zaśpiewała Sto lat i Happy Birthday, a Solenizantki nie ukrywały swojego wzruszenia. Po serwowaniu znakomitych dań tradycyjnej polskiej kuchni i urodzinowych tortów, zabawa trwała w najlepsze.

Tego samego wieczoru Towarzystwo Polsko-Kanadyjskie zorganizowało w Klubie towarzyskie spotkanie woluntariuszy, jako wyraz wdzięczności dla osób bezinteresownie angażujących się w pracę na rzecz Towarzystwa.

Wspaniała, rodzinna i przyjacielska atmosfera tego wieczoru chyba na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Klub „Syrena” otworzył swe podwoje 19 maja 1996 r. (na miejscu dawnego Klubu „Kopernik”) Klub jest przede wszystkim znany ze smacznych potraw kuchni polskiej, która obfituje w tradycyjne danie mięsne. Poleca miedzy innymi takie dania jak: schabowy, bigos, pierogi, kotlet, czy gołąbki. Klub trzyma się zasady, że jedzenie ma być proste, smaczne i niedrogie, dlatego duża popularnością w Klubie cieszą się niedzielne obiady na zasadzie szwedzkiego stołu. Jest to bardzo popularna forma przede wszystkim na spotkaniach organizacji biznesowych i prywatnych przyjęciach.

Obchody Jubileuszu 20-lecia Klubu planowane są w maju

Z. Cynar, Polonia Edmonton News

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.