Strona główna Wydarzenia / Events Żegnaj Przyjacielu. Zygmunt Cynar ( 1948.05.01 – 2018.11.15 )

Żegnaj Przyjacielu. Zygmunt Cynar ( 1948.05.01 – 2018.11.15 )

273

Dzisiaj odszedłeś do wieczności Zygmuncie Cynarze. Dziękujemy za Twoją pasję i miłość do Polski. Łączymy się w bólu z rodziną i całą Polonią. Straciliśmy osobę Wielką, współtwórcę naszego portalu Polonia Edmonton News. Twoja twórczość pozostanie z nami na zawsze!

Zygmunt Cynar ( 1948.05.01 – 2018.11.15 )

• Modlitwy za Ś.P. Zygmunta Cynara odbędą się we wtorek, 20 listopada o 8pm, Connelly-McKinley Funeral Home, 10011 – 114 Street, Edmonton, Alberta, T5K 1R5.
• Msza pogrzebowa odbędzie się we środę, 21 listopada o 10am w Kościele Matki Bożej Królowej Polski, 9906 83 Ave NW, Edmonton, AB T6E 2C1. 
• Po mszy udamy się na cmentarz, Our Lady of Peace, 4814 Meridian St NW, Edmonton, AB T6P 1R3.
• Wspomnienia po zmarłym odbędą się we środę 21 listopada po ceremonii pogrzebowej w Domu Polskim, 10960 104 St NW, Edmonton, AB T5H 2W6.

1 Step 1
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder

  • Grazyna Makarewicz

Marysiu, Wyrazy głębokiego współczucia. Bardzo lubiłam Zygmunta, był niesamowicie pogodnym i dobrym człowiekiem. Będzie go nam wszystkim bardzo brakować.

  • Grazyna Podolski

Wyrazy wspolczucia dla rodziny i bliskich

  • Bernadeta
Wujku, zapamiętałam Ciebie jako bardzo pozytywną osobę. Pamiętam, jak będąc 9letnia dziewczynką zostałam sama z Tobą w domu, a Twoja żona (ciocia Marysia) pojechały razem z moją mamą do sklepu. To był rok 2006. Pamiętam jak repeciłam, dosłownie jak małe dziecko, A Ty nie krzyczyłeś na mnie, tylko spokojnie mi tlumaczyleś. Ponownie widzieliśmy się na weselu Twojego syna Mateusza. Niezapomniane chwile aż do dziś. I ten uśmiech i to, że co chwilę zbierałeś mnie do tańca na parkiet. Nie tak dawno rozmawiałam z Wami przez telefon (bodajże dwa tygodnie temu) i już tak przez telefon zapraszałam Was wstepnie za rok do Polski na moje wesele. Mówiłam, że już za niedługo wyślę do Kanady kartki z zaproszeniem aby prosić Was na wesele. Jednak ciocia powiedziała…. ‘Jesteśmy bardzo chętni, ale my nie wiemy co jutro będzie, bo nie znamy dnia ani godziny…’ Pomyślałam sobie ‘Ciocia się wygłupia mówiąc tak…’ Jednak to była prawda. Nie znamy dnia ani godziny kiedy Pan Bóg po nas przyjdzie. Tak mi szkoda i bardzo przykro, że nie zobaczę się z Wujkiem na swoim weselu. Wujku! Jesteś w lepszym świecie! W świecie żywych! Dużo osób płacze teraz ze straty Ciebie, jednak czuję, że Ty jesteś przy każdej płaczącej osobie i mówisz ‘ nie płacz, jestem w świecie żywych i tam się wkrótce spotkamy’.
  • Zygmunt Potocki i Wiesia Potocki
Byłeś dla całej Polonii w Edmonton, Calgary, Albercie, Kanadzie osoba wyjątkowa , wzorem do naśladowania, kochającym całym sercem Ojczyznę -Polskę . Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, że odeszła od nas tak nieoczekiwanie osoba Wielka, przykład do naśladowania dla nas wszystkich. Niech dobry Bóg przyjmie Ciebie do swego królestwa i obdarzy życiem wiecznym.
  • Grace Grazyna Dziwisz

Pamietam Zygmunta jako Ojca. Mateusz i moj syn Piotrek byli “best buddies” in St. Basil’s. One time, they went to Bonnie Doon Liabrary and (just an oversight), they brought me a book about dogs (I LOVE DOGS),but…it was in FRENCH, they had no time to notice that minor difference. In the meantime, they were using their library card to play online games. We are still talking, laughing about how Zygmunt i Marysia byli fajni… Zygmund… dobrym, najlepszym Tata na swiecie! To takie, personalne i fajne wspomnienia. Byl, i JEST Dobrym Ojcem, i tak z Marysia waczymy sie w smutku!

  • Jagoda Wilk

Wiadomość o nagłej śmierci Zygmunta była dla mnie wstrząsem. Zygmunt zawsze był wspaniałym człowiekiem, pełnym ciepła i empatii ,zawsze pomagał
Innym. Taki obraz pozostanie w mojej pamięci już na zawsze.

 
 

 

Administrator, menadżer i założyciel portalu. Napisz do mnie @ https://www.linkedin.com/in/greg-pietraszewski/