Strona główna Wydarzenia / Events Zapraszamy do Edmonton

Zapraszamy do Edmonton

701

Magazyn “National Geographic”, który jest jednym z najbardziej znanych na świecie czasopism amerykańskich, w dziale „ Best Summer Trips 2015” uplasował nasze miasto w 10 najlepszych miejsc na świecie, które każdy powinien odwiedzić tego lata. Edmonton jest jedynym miastem w Kanadzie, które w ocenie tego Magazynu zasługuje na tak duże wyróżnienie. W naszym mieście zacznie się przecież dziać wiele ciekawych, interesujących rzeczy. Główną imprezą o dużym znaczeniu międzynarodowym będą  Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet – Kanada 2015 (06 czerwca-04 lipca)

Edmonton to miejsce wielu festiwali. Letnie atrakcje zaczynają się tutaj od występu ulicznych aktorów, akrobatów na placu przed Ratuszem, zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy. Potem będą „Klondike Days” „Heritage Festival”, “Folk Music Festival” i „Fringe Festival” oczywiście nie pomijając wiele polonijnych pikników i rodzinnych spotkań.

Lato w naszym mieście to najpiękniejszy czas do podziwiania krajobrazu miasta i pięknych naturalnych obszarów wokół doliny rzecznej i na obrzeżach miasta. Urok Edmontonu leży w postaci ekscytujących wydarzeń i atrakcji.

Dlatego, zapraszamy do naszego miasta i zobaczenia tak wspaniałych rzeczy jak np:

Muzeum Prowincji Alberta jest jednym z pięciu kanadyjskich i najbardziej popularnych muzeów, przyciąga ponad 300.000 gości rocznie. Warto rozpocząć zwiedzanie od pięknej  Galerii rdzennych mieszkańców Kanady. Muzeum posiada eksponaty z 11.000 lat rodzimej historii życia. Fort Edmonton Park, to w Kanadzie największy historyczny park, który oferuje spojrzenie na życie od pierwszych dni handlu futrami, aż do roku 1885.  Podróże w czasie i przestrzeni, odkrywanie kultury, technologii, transportu i cuda przyrody w muzeach Edmonton, to jedno z największych  atrakcji.   Długa wędrówka po Centrum Nauki i Techniki „Telus World of Science” to raj dla młodych, zafascynowanych techniką i technologicznym postępem, prowadzi zwiedzających do górnej krawędzi nauki i techniki. Na końcu tej wędrówki warto usiąść w wygodnym fotelu i zobaczyć film na dużym ekranie w „IMAX  Theatre”   Inne popularne atrakcje w Edmonton to ogrody botaniczne, a szczególnie „Devonian Botanic Garden” Uniwersytetu Alberty. Ten wspaniały obiekt znajduje się na 190-akrowej powierzchni, 15 minut na południowy zachód od Edmonton. Z uprawianych tam ogrodów i kolekcji roślin posiada rozbudowany szlak przyrodniczy z japońskim ogrodem “Kurimoto”. Jest też ogród zoologiczny „Valley Zoo”, z ilością ponad 400 zwierząt oraz „Muttarts” Piramidy, gdzie kwitnie wiele egzotycznych roślin z całego świata przez cały rok. I oczywiście będąc w Edmonton nie można pominąć swojej obecności w Centrum Handlowym „The West Edmonton Mall”.

Dla miłośników Kultury i Sztuki Edmonton  jest znany z różnorodnej działalności reprezentowanej przez blisko 80  organizacji w takich dziedzinach jak balet z nowoczesnymi pokazami grup tanecznych, symfonii, baroku, muzyki jazzowej, wystawy prac artystycznych i wiele innych.

Miasto szczyci się również ponad 70 galeriami. Do najpopularniejszych należy 80 letnia “The Edmonton Art Gallery”. W centrum miasta jest jeszcze   “Citadel Theatre” oraz wspaniała sala koncertowa „Winspear Center” z około 2000 miejsc wraz ze spektakularnym wyposażeniem akustycznym.

Edmonton oferuje ogromną gamę wewnętrznych i zewnętrznych udogodnień dla entuzjastów aktywności rekreacyjnej. Miasto posiada rozległą sieć szlaków, które są idealnym miejscem dla turystyki rowerowej i pieszej w okresie lata, a zimą dla narciarstwa biegowego.

Miejsce “Millennium”, położone na wschód od Edmonton w Sherwood Park, jest w naszym regionie jednym z najnowocześniejszych obiektów rekreacyjnych, oferując szereg atrakcji dla wszystkich grup wiekowych.

Edmonton jest bramą do wielu innych atrakcji historycznych i rekreacyjnych. Dalej na Zachód od Edmonton znajdują się  Parki Narodowe Jasper i Banff, które są częścią Gór Skalistych i Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie można znaleźć wspaniały wachlarz zajęć na świeżym powietrzu – turystyka, kolarstwo górskie  na tle krajobrazu gór oraz możliwości oglądania dzikich zwierząt i przepięknych widoków, co jest  znane na całym świecie.

A w „Miette Hot Spring”, czy w „Banff Hot Spring” mogą Państwo rozkoszować się w basenach z ciepłą wodą siarkową, która wypływa z masywu górskiego na powierzchnie. Zapraszam więc do Edmonton i okolicy oraz do wspólnego spędzenia czasu w naszych przepięknych miejscach, oferujących  bliskość natury z masą atrakcji dla młodych i dorosłych.

Do zobaczenia w Edmonton.

Z. Cynar – Polonia Edmonton News

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.