Strona główna Wydarzenia / Events Wspaniały Zimowy Koncert w Dwujęzycznej Angielsko-Polskiej Szkole w Edmonton

Wspaniały Zimowy Koncert w Dwujęzycznej Angielsko-Polskiej Szkole w Edmonton

347

4 grudnia 2014 r. w szkole St. Basil, gdzie mieści się Angielsko-Polski Program Szkolny im. Św. Jana Pawła II, odbył się Wielki Zimowy Koncert, na który zostali zaproszeni rodzice i goście. Tak jak w latach poprzednich, największe pomieszczenie w tej szkole było wypełnione po brzegi. W ten nastrojowy wieczór uczniowie, w prawie 2 godzinnym programie, poprzez wspólne śpiewanie kolęd po polsku i po angielsku oraz  rozważanie wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem, uroczyście wyrazili emocje związane z Adwentem – czyli z okresem czasu pobożnego i radosnego, pełnego wiary oczekiwania na przyjście Pana.

Od rozśpiewanych przedszkolaków, aż do klasy szóstej zgromadzoną publiczność wprowadzono w niesamowity bożonarodzeniowy nastrój.
W czasie Koncertu dzieci w ciekawych strojach przedstawiły recytacje przeplatane śpiewanymi i granymi na instrumentach kolędami z nastrojowym tańcem małych Mikołajów. Piękna świąteczna dekoracja i piękne kolędy, przyczyniły się do stworzenia podniosłego świątecznego nastroju.

Niejednemu rodzicowi czy babci, zakręciła się w oku łezka, kiedy przypomnieli sobie swoje lata dzieciństwa w Polsce, z okresu świat Bożego Narodzenia, a teraz te piękne polskie tradycje kontynuują ich dzieci i wnuki.

W tej „polskiej oazie” z dala od kraju rodzinnego można było czuć się jak w Polsce, bo rzeczywiście, Polska zawsze będzie tam, gdzie biją polskie serca, a tych bijących serc jest wiele w Angielsko-Polskim Programie Szkolnym im. Św. Jana Pawła II w Edmonton.

Występy młodych wykonawców były wspaniałym przeżyciem dla widowni, i dostarczyły niezapomnianych wzruszeń, zwłaszcza dla rodziców, którzy z dumą podziwiali swoje pociechy, a i dla młodych artystów było to niemałe przeżycie. Gromkie brawa od widowni najlepiej nagrodziły trud przygotowań. Po koncercie Pani Dyrektor Elana Simington wraz z Panią Izabellą Bereznicka-Common, Przewodniczącą Komitetu Rodzicielskiego, podziękowały nauczycielom za przygotowanie koncertu, młodym aktorom za piękny występ, rodzicom i gościom za tak liczne przybycie oraz wszystkim osobom za włożony wkład pracy w przygotowanie koncertu.

Zygmunt Cynar

ZimowyKoncert_IMG_4667

Image 1 of 29

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.