Strona główna Wydarzenia / Events Wspaniały sukces edmontońskich artystów w specjalnym koncercie charytatywnym „LISZTOMANIA” w Calgary.

Wspaniały sukces edmontońskich artystów w specjalnym koncercie charytatywnym „LISZTOMANIA” w Calgary.

163

W niedzielę, 30 kwietnia, o godzinie 17:00, w pięknym kościele „Scarboro United Church” w Calgary, odbył się koncert charytatywny w celu zdobycia funduszy na badania nad białaczką.

Głównym organizatorem i wykonawcą tego koncertu, zatytułowanego Lisztomania był pianista Mikołaj Warszyński, który zagrał utwory solowe Liszta i Chopina. W koncercie wzięli również udział zaproszeni goście: pianistka Zuzana Simurdova, skrzypaczka Edmontońskiej Orkiestry Symfonicznej, Tatiana Warszyńska oraz skrzypaczka Alicja Warszyńska, które wraz z Mikołajem wykonały muzykę kameralną Brahmsa, Dvoraka, Wieniawskiego i Masseneta. Mikołaj zadedykował ten koncert swojej cioci Iwonie, która już od jesieni walczy z białaczką, oraz wszystkim ludziom dotkniętym tą straszną chorobą. Iwona przybyła na koncert, otoczona rodziną i przyjaciółmi.

Koncert udał się znakomicie! Wspaniała i hojna publiczność calgaryjska z dominacją Polonii, przyjęła wykonania muzyków z entuzjazmem! Wydarzenie to zaszczycił swoją obecnością Konsul Honorowy Polski, Zygmunt Potocki wraz z małżonką Wiesławą.

Wszystkie dochody z koncertu przekazane zostały na badania nad uleczeniem białaczki do instytutu Tom Baker Cancer Centre w Calgary, Cross Cancer Institute w Edmonton oraz Leukemia & Lymphoma Society of Canada.

Głównymi sponsorami tego koncertu były polskie organizacje: Polish Canadian Association of Calgary & the Polish Canadian Humanitarian Society przy współpracy z Mazurka Music and Art of Edmonton.

Szczególne podziękowania należą się Toniemu Muszyńskiemu, prezesowi Polish Canadian Humanitarian Society i Markowi Domaradzkiemu, prezesowi Polish Canadian Association of Calgary za niezwykłą pomoc w poparciu tego przedsięwzięcia.

Duży ukłon w stronę polskich organizacji: Polish Canadian Association of Calgary, Polish Canadian Humanitarian Society, Magda Tomczak Children’s Aid Foundation, Friends of the Catholic University of Poland Inc. Edmonton Branch, oraz wszystkich sponsorów za ich szczodre dotacje!

Dotacje od organizacji, korporacji oraz sponsorów prywatnych ciągle napływają. Zapraszamy na stronę internetową:  http://www.albertacancer.ca/lisztomania 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.