Strona główna Wydarzenia / Events Wspaniały „Koncert Wiosenny”

Wspaniały „Koncert Wiosenny”

373

Piękny “Koncert Wiosenny” zorganizowany przez Towarzystwo Kultury Polskiej, który odbył się 23 kwietnia 2017 r. w „All Saints Cathedral” w Edmonton dostarczył publiczności niesamowite przeżycia artystyczne. W programie koncertu znalazły się utwory tak znanych kompozytorów jak: J. S. Bach, W. A. Mozart, H. Wieniawski. F. Chopin, Grażyna Bacewicz, Bela Batok i Fiddler on the roof, których wspaniałymi wykonawcami byli: Maya Budziński – skrzypce, Krystian Sękowski – fortepian, Tatiana Warszyński – skrzypce i Joanna Ciapka-Sangster – skrzypce.

Polonijni artyści swoim talentem z mistrzowską wirtuozerią jeszcze raz podbili serca miłośników muzyki.

Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu i słuchać muzyki wykonywanej przez naszych doskonalych artystów, a szczególnie podziwiać niesamowity talent tych najmłodszych: Mayi Budzińskiej i Krystiana Sękowskiego.

Wśród licznej publiczności nie zabrakło przedstawicieli organizacji polonijnych na czele z Januszem Tomczakiem, prezesem Kongresu Polonii kanadyjskiej w Albercie, obecny był również John Szumlas, konsul honorowy RP w Edmonton.

Burzą oklasków i owacjami na stojąco nagrodzono wspaniałych wykonawców, a także kwiatami, byli też łowcy autografów. Ten piekny wieczór był wspaniałą okazją, aby złożyć najlepsze życzenia urodzinowe dla p. Tatiany Warszyńskiej, która właśnie w tym dniu obchodziła swoje urodziny.

Serdeczne gratulacje dla organizatorów wspaniałego koncertu a dla artystów życzenia dalszych sukcesów.

Z. Cynar – Polonia Edmonton News.

https://youtu.be/qofu4i6ctnM

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.