Strona główna Wydarzenia / Events Wiosenna akcja edmontońskich harcerzy na Stanicy „Kopernik”

Wiosenna akcja edmontońskich harcerzy na Stanicy „Kopernik”

294

Stanica „Kopernik” jest darem edmontońskiej Polonii i od początku jej istnienia jest ulubionym miejscem polonijnej młodzieży, która powraca tam do tej pięknej polskiej, wakacyjnej “Oazy”, ale też nie tylko w czasie wakacji. Od 1971 roku na Stanicy „Kopernik” położonej nad pięknym jeziorem „Garner” zbiera się młodzież harcerska na obozy i biwaki, aby przeżyć harcerskie przygody pod namiotami na pięknym łonie natury.

W ostatni weekend harcerze, instruktorzy, instruktorki i nawet zuchy brali udział w demontażu starego baraku, aby przygotować plac pod budowę nowego budynku. Harcerze bardzo się cieszą, że decyzja zezwalająca na budowę nowego budynku na stanicy została pozytywnie zaakceptowana.

Z poparciem finansowym organizacji  polonijnych projekt ten jest coraz bliżej realizacji.  Mimo, że praca była ciężka i brudna wszyscy żwawo pracowali, energicznie i z zadowoleniem. Pracy zrobiono bardzo wiele, znacznie powyżej oczekiwań. Dzień mimo zmęczenia zakończono pełnym zadowoleniem i w poczuciu dobrze wykonanego zadania, siedząc przy ognisku i śpiewając piosenki harcerskie.

Zdjecia dostarczono. Dziekujemy

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.