Strona główna Wydarzenia / Events Wielki Koncert Świąteczny w szkole św. Bazylego

Wielki Koncert Świąteczny w szkole św. Bazylego

150

12 grudnia 2017 r. audytorium szkoły St. Basil, gdzie mieści się Angielsko-Polski Program Szkolny im. Św. Jana Pawła II było wypełnione do ostatniego miejsca. W ten nastrojowy wieczór uczniowie poprzez wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek po polsku i po angielsku uroczyście wyrażali emocje związane z Adwentem, czyli z okresem czasu pobożnego i radosnego, pełnego wiary oczekiwania na przyjście na świat Syna Bożego.

Od rozśpiewanych przedszkolaków, aż do uczniów klasy szóstej wykonawcy wprowadzili zgromadzoną publiczność w bożonarodzeniowy nastrój.

Dzieci w świątecznych strojach przedstawiły recytacje przeplatane śpiewanymi i granymi na instrumentach kolędami oraz tańcem. Świąteczna dekoracja i piękne kolędy, przyczyniły się do stworzenia podniosłego świątecznego klimatu.

Występy młodych wykonawców były wspaniałym przeżyciem i dostarczyły niezapomnianych wzruszeń, zwłaszcza rodzicom i dziadkom, którzy z dumą podziwiali swoje pociechy. W tej małej oazie polskości na kanadyjskiej ziemi te piękne polskie tradycje kontynuują teraz ich dzieci i wnuki. Gromkie brawa dla małych aktorów najlepiej nagrodziły trud przygotowań. Po koncercie dyrektor szkoły p. Steven Simmons podziękował nauczycielom i rodzicom, którzy w znaczący sposób przyczynili się do organizacji koncertu, podziękował młodym wykonawcom za piękny występ a rodzicom i gościom za tak liczne przybycie na tę uroczystość.

Pani Caouette, nauczycielka muzyki w tej szkole, która była odpowiedzialna za opracowanie muzyczne koncertu została obdarowana bukietem kwiatów, z podziękowaniem za tak pięknie przygotowany koncert.

 

 

 

 

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.