Strona główna Wydarzenia / Events Wieczór bokserskich emocji.

Wieczór bokserskich emocji.

484

3 czerwca 2017 r. w Hotelu „Yellowhead Inn” w Edmonton w międzynarodowym spotkaniu „Kubicki Boxing Team Premier Boxing Night 3” walczyło 40 zawodników i zawodniczek z klubów pięściarskich USA i Kanady. Ich pojedynkom przyglądał się Scotty Olson, edmontoński złoty medalista w boksie Igrzysk Commenwealth w 1988 roku.

Dla polonijnych kibiców walką wieczoru w gali bokserskiej był pojedynek pomiędzy amerykanką Neildrą Harvey i naszą Alexą Kubicki. W tym bardzo emocjonującym pojedynku Alexa w pięknym stylu pokonała amerykankę jednogłośnie na punkty. Alexę skutecznie dopingowali polonijni kibice, wśród których był Janusz Tomczak, prezes zarządu Kongresu Polonii Kanadyjskiej w Albercie z małżonką.

Alexa Kubicki jest wschodzącą gwiazdą boksu amatorskiego kobiet i zapowiada się przyszłą olimpijką. Urodziła się 4 czerwca 2003 roku w Polsce, jest kanadyjską bokserką. Obecnie konkuruje w kategorii 90 funtów. Alexa rywalizowała dwukrotnie na Mistrzostwach Świata w Kansas City. W wieku 10 lat rywalizowała w National Championship Title w Hot Springs w stanie Arkansas. Uczestniczyła również w Pro Am Boxing Cards w Polsce.

Największymi kibicami Alexy oczywiście zawsze byli jej rodzice, szczególnie tata Dariusz

Życzymy dalszych sukcesów

Z. Cynar – Polonia Edmonton News

http://globalnews.ca/video/1867343/global-edmonton-mvp-alexas-kubicki

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.