Strona główna Wydarzenia / Events WSPOMNIENIA: Wesele cygańskie na scenie Domu Polskiego w Edmonton

WSPOMNIENIA: Wesele cygańskie na scenie Domu Polskiego w Edmonton

289

Niezapomniane“ Wesele cygańskie” na scenie Domu Polskiego w Edmonton z okazji 15 rocznicy założenia Chóru Polonia

Rok temu Chór Polonia przedstawił niezapomniane cygańskie wesele w najwspanialszym wydaniu.
W wypełnionej po brzegi sali bankietowej Domu Polskiego publiczność miała niecodzienną okazję, aby poznać kulturę i sposób życia tej często niewłaściwie postrzeganej mniejszości narodowej. To społeczność pełna kontrastów i piękna, w której religijne i kulturowe tradycje wplatają się również w elementy współczesnej mody i kultury.
Publiczność naturalnie była zaskoczona piękną cygańską muzyką , tańcem i śpiewem. Nie sposób było powstrzymać ręce od nagradzania aktorów oklaskami. Szczególną sympatię publiczności pozyskała sobie 11 letnia skrzypaczka Maja Budzińska, grająca utwory na cygańską nutę.
Przedstawienie uświetnił również „czardasz” w wykonaniu zaproszonej na to przedstawienie węgierskiej grupy tanecznej.
Przedstawienie było niezwykłym widowiskiem, z piękną dekoracją, dynamiką cygańskiej muzyki, spontanicznością, bogactwem niepowtarzalnych kostiumów przygotowanych z wielką dbałością i wiele innych atrakcji.
Jednym słowem, było to wspaniale barwne przedstawienie, które podbiło serca nie tylko polonijnej publiczności. Po przedstawieniu artyści wpadli w objęcia rodziny i przyjaciół, z pewnością w dowód wdzięczności za tak piękne przedstawienie.
Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania dla organizatorów i solistów z Choru Polonia za przygotowanie pięknego, jubileuszowego spektaklu, który na długo pozostaje w naszej pamięci.
Kabaret „Cygańskie Wesele” odsłonił niesamowity potencjał artystyczny drzemiący w polonijnych artystach.
Wielkie Gratulacje i podziękowanie dla Choru Polonia za realizowanie artystycznych pasji i dostarczanie publiczności niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Zygmunt Cynar

Administrator, menadżer i założyciel portalu. Napisz do mnie @ https://www.linkedin.com/in/greg-pietraszewski/