Strona główna Wydarzenia / Events Uroczystości prymicyjne ks. Rogera Karola Niedzielskiego w obiektywie naszego fotoreportera Grzegorza Łojko...

Uroczystości prymicyjne ks. Rogera Karola Niedzielskiego w obiektywie naszego fotoreportera Grzegorza Łojko i zyczenia od parafian.

357

Życzenia od parafian Matki Bożej Królowej Polski dla Księdza Prymicjanta Rogera Karola Niedzielskiego przekazał Adam Derus podczas Mszy św. prymicyjnej.

“Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili”

Księże Karolu, nasz Prymicjancie! Na głos Chrystusowego Pójdź za mną, odpowiedziałeś TAK. I właśnie w momencie, gdy wypowiedziałeś te słowa, wkroczyłeś na drogę powołania kapłańskiego. Przyjęte przez Ciebie święcenia kapłańskie stały się zwieńczeniem tej decyzji. Dzisiaj w dniu twych prymicji jesteśmy Bogu wdzięczni, że wybrał Ciebie. Każdy nowy kapłan jest wielkim darem i radością parafii. To właśnie w tym kościele otrzymałeś swoje sakramenty, a dzisiaj w tym samym kościele odprawisz swoją pierwszą mszę świętą. Jak bardzo jesteśmy dumni, że Pan Jezus spojrzał na naszą edmontońską wspólnotę polonijną. To tutaj w atmosferze domu rodzinnego rodziło się twoje powołanie, ile miłości, cierpliwości i modlitwy ofiarowali twoi rodzice. To twój tata przywoził cię na msze święte i nabożeństwa abyś posługiwał, jako ministrant, bo jak sam powiedziałeś, twoje miejsce nie jest w ławce, ale przy ołtarzu. Zawsze pokorny, pełen zaangażowania w służbie, byłeś wzorem do naśladowania dla młodszych ministrantów. To twoja mama, prosiła Matkę Bożą Nieustającej Pomocy abyś wybrał właściwą drogę i z różańcem w ręku wypraszała potrzebne ci łaski. Bóg zapłać im za to. W naszej parafii od zawsze modliliśmy się o powołania kapłańskie i zakonne. Niektórzy z nas obserwując twoją służbę przy ołtarzu widzieli w tobie przyszłego kapłana. Jak bardzo cieszyliśmy się, kiedy wstąpiłeś do seminarium, a dzisiaj nasza radość jest tym większa, bo stoisz przed nami, jako kapłan. Dziękujemy Bogu, że wysłuchał nasze modlitwy.

Sługa Boży Jan Paweł II tak określił posługę kapłańską: „Kapłaństwo to tajemnica miłości i ofiary. Tajemnica miłości Boga do człowieka i tajemnica ofiarnego oddania się dziełu zbawiania ludzkości. Człowiek nie mógł otrzymać więcej nad to, co otrzymał w Wielki Czwartek, kiedy Chrystus ustanowił sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Na słowo kapłana nasz Zbawiciel codziennie zstępuje na ołtarze świata, dając nam siebie, jako Pokarm na życie wieczne. W tajemnicy miłości i ofiary kapłan staje się „drugim Chrystusem”.

Drogi Księże Prymicjancie – Księże Karolu!

Życzymy, byś podążając drogą kapłańskiego powołania, niósł bliźnim Bożą Miłość, niezachwianą Wiarę i Nadzieję. Niech Pan darzy Cię zawsze swoim błogosławieństwem, a w sercu Twoim, nawet w przeciwnościach, niech rozkwita Boża radość. Życzymy zdrowia – abyś miał siłę niestrudzenie głosić Słowo Boże. Odwagi – abyś nie wahał się w podejmowaniu często nie łatwych decyzji. Cierpliwości i wyrozumiałości, – bo nie zawsze w życiu będzie łatwo. Życzymy ci, aby Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan dał Tobie siłę i moc do realizacji kapłaństwa, którym Cię obdarzył. Maryja, matka kapłanów niech otacza cię szczególną, macierzyńską opieką, a ty poczuj się w jej ramionach synem umiłowanym.. Bądź dobrymi rękami Chrystusa, które pobłogosławią, podniosą, podadzą chleb, otrą łzy z twarzy płaczącego. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego zapewniając cię o naszej modlitwie i prosimy abyś i ty modlił się za nami!!!

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.