Strona główna Wydarzenia / Events Uroczyste obchody Dnia Matki w Edmonton

Uroczyste obchody Dnia Matki w Edmonton

103

Jest jedno słowo na świecie, które we wszystkich językach brzmi prawie jednakowo. Słowo najpiękniejsze pośród wszystkich słów na świecie: Matka. Było ono natchnieniem poetów w tworzeniu dzieł najwznioślejszych pod względem formy i delikatności uczuć. W każdej epoce słowo to było przedmiotem czci i wielbienia. Ono pierwsze pojawia się  na ustach niemowlęcia. Dzień Matki skłania nas do refleksji nad Nią, nasze myśli są przy Niej i całym sercem pragniemy wyrazić ogromną miłość, wdzięczność i szacunek dla Niej. Czasem trudno jest znaleźć słowa, które wyraziłyby to wszystko, co chcielibyśmy Jej powiedzieć.

26 maja br. z inicjatywy Polsko-Kanadyjskiego Towarzystwa Historycznego w sali parafialnej kościoła Różańca Świętego młodzież wystąpiła z pięknie przygotowanym  montażem artystycznym, dedykowanym Matce. Z jakże ogromnym uczuciem padały ze sceny strofy o miłości matczynej, o Jej niepokoju o los dziecka, o wdzięczności za trud wychowania, a czasami też strofy o bólu matczynego serca spowodowanym rozłąką. Oprawa muzyczna uroczystości w wykonaniu duetu: Maja Budzińska – skrzypce, Jurek Cieślik – akordeon i występ chóru „Polskie Kwiaty”, oraz zespołów tanecznych „Łowicz” i „Oberek” nadały całemu spotkaniu specyficzną, świąteczną atmosferę.

W czasie spotkania każda Mama otrzymała  pamiątkowy czerwony kwiat, jako symbol dziecięcej miłości i podziękowania za trudy wychowania. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych matek. Spotkanie  zakończyło się  odśpiewaniem 100 lat dla wszystkich Mam i Tatusiów, którzy również będą obchodzić swoje święto już za parę tygodni .

To niezwykle miłe spotkanie zakończyło się przy kawie i smacznych wypiekach, którymi wszyscy zostali ugoszczeni.

Serdeczne podziękowanie za przygotowanie tej wspanialej uroczystosci Zarządowi i Członkom Polsko-Kanadyjskiego Towarzystwa Historycznego w Edmonton.

Z. Cynar – Polonia Edmonton News

https://www.youtube.com/watch?v=nyywLsPPMsA&feature=share

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.