Strona główna Wydarzenia / Events Uroczyste obchody Dnia Matki 2018 w Edmonton

Uroczyste obchody Dnia Matki 2018 w Edmonton

210

Dzień Matki obchodzony jest w ponad 40 krajach na świecie. W Kanadzie życzenia w to ważne święto składamy naszym Matkom w drugą niedzielę maja a w Polsce 26 maja.

Uroczyste obchody Dnia Matki w Edmonton organizuje Kanadyjsko-Polskie Towarzystwo Historyczne wspólnie z udziałem dzieci i młodzieży. Uroczyste spotkanie z okazji tegorocznego Dnia Matki odbyło 12 maja w sali parafialnej kościoła Różańca Świętego. Młodzież i dzieci wraz z Chórem Polskie Kwiaty wystąpili z pięknie przygotowanym montażem artystycznym dedykowanym Mamie. Z dużym uczuciem padały ze sceny strofy o miłości matczynej, o wdzięczności za trud wychowania. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych matek.

Znakomita oprawa artystyczna uroczystości, która była w wykonaniu: uczniów z Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Chrzanowskiej, Gabriella Surowiec – śpiew. Maximilian Holko – śpiew, Maja Budzińska – skrzypce, Jurek Cieślik – akordeon, Chór „Polskie Kwiaty” zespoły taneczne „Łowicz” „Oberek” i „Opoczno” pod dyrekcją, i choreografią p. Elżbiety Kapicy, nadała całemu spotkaniu specyficzną i niesamowita świąteczną atmosferę..

Uczestnicy uroczystości odśpiewali tradycyjne 100 lat dla wszystkich obecnych Mam i Tatusiów, którzy również będą obchodzić swoje święto już za parę tygodni.

Szczególnie serdeczne podziękowanie za zorganizowanie oraz przygotowanie tej wspanialej imprezy przekazano Helenie Facsko p. prezes Zarządu Kanadyjskiego Polskiego Towarzystwa Historycznego w Edmonton i wszystkim członkom tej organizacji.

Helena Facsko ciepło i serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom za przybycie i wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do niepowtarzalnej atmosfery tego wieczoru.

 

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.