Strona główna Wydarzenia / Events Uroczyste obchody Dnia Matki 2017 w Edmonton

Uroczyste obchody Dnia Matki 2017 w Edmonton

376

Kanadyjsko-Polskie Towarzystwo Historyczne wspólnie z dziećmi zorganizowało uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki, które odbyło się 26 maja b.r. w sali parafialnej kościoła Różańca Świętego. Impreza składała się z części artystycznej i z poczęstunku. Młodzież wraz z Chórem Polskie Kwiaty wystąpiła z pięknie przygotowanym montażem artystycznym dedykowanym Mamie. Z dużym uczuciem padały ze sceny strofy o miłości matczynej, o wdzięczności za trud wychowania. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych matek, a szczególnie Matek Sybiraczek. Specjalnie przygotowana pieśń na Dzień Matki była w wykonaniu Księdza Andrzeja Sowy, proboszcza parafii Różańca Świętego w Edmonton.

Znakomita oprawa artystyczna uroczystości, która była w wykonaniu: Maja Budzińska – skrzypce, Marysia Janisz – śpiew i fortepian, Jurek Cieślik – akordeon, Chór „Polskie Kwiaty” oraz zespoły taneczne „Łowicz” „Oberek” i „Opoczno” pod dyrekcją, i choreografią p. Elżbiety Kapicy, nadała całemu spotkaniu specyficzną i niesamowitą świąteczną atmosferę.

W czasie spotkania każda Mama otrzymała od dzieci pamiątkowy kwiat, jako symbol miłości i podziękowania za trudy wychowania.

Uczestnicy uroczystości odśpiewali tradycyjne 100 lat dla wszystkich obecnych Mam i Tatusiów, którzy również będą obchodzić swoje święto już za parę tygodni.

Szczególnie serdeczne podziękowanie za zorganizowanie oraz przygotowanie tej wspanialej imprezy przekazano Helenie Facsko p. prezes Zarządu Kanadyjskiego-Polskiego Towarzystwa Historycznego w Edmonton i wszystkim członkom tej organizacji oraz p. Elżbiecie Kapicy za przygotowanie znakomitego programu artystycznego.

Pani prezes Facsko wręczyła p. Eli bukiet kwiatów, jako drugiej mamie wszystkich dzieci w prowadzonych przez nią zespołach tanecznych.

Z. Cynar – Polonia Edmonton News

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.