Strona główna Wydarzenia / Events Uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej im. H. Sienkiewicza Serdecznie Dziękują

Uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej im. H. Sienkiewicza Serdecznie Dziękują

214

 

Dużym sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w Finale XLVIII Konkursu Recytatorskiego Fundacji W. Reymonta im. Marii i Czesława Sadowskich organizowanego z okazji 100 – Lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę pod hasłem “Zerwałeś 100 – letnie kajdany Orle Nasz Biały”

Dnia 27 maja 2018 roku odbył się w Hamilton Finał i Koncert Galowy Laureatów 48 Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Fundację im. Władysława Reymonta w Kanadzie. Z naszej szkoły w Grupie I złoty medal zdobyła Marysia Pluchowska, a medal brązowy Monika Pluchowska, natomiast w Grupie VI srebrny medal zdobył Maciek Babiarski.

Na podstawie łącznej punktacji (Grupy IV – VI) Finału Konkursu (proza Wł. Reymonta) i Galowego Koncertu (poezja), zwycięzcą 48 Konkursu Recytatorskiego Fundacji im. Wł. Reymonta została Natalia Flaron z Toronto.  Ponieważ Natalia już brała udział w konkursie w Polsce, w tym roku na wyjazd do Polski zakwalifikowali się: Maciek Babiarski z Edmonton (Szkoła im. Henryka Sienkiewicza), Paulina Torczyńska z Milton i Emilia Punturiero z Brantford.  Bedą oni reprezentować kanadyjską młodzież polonijną oraz Fundację im. W. Reymonta z Kanady na XIV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim “Mówimy Reymontem”, który odbędzie się w Bożkowie na Dolnym Śląsku, 12 – 14 października 2018 roku. GRATULUJEMY!

Uczniowie serdecznie dziękują nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie do konkursu, wszelką życzliwość i głębokie zaangażowanie a szczególnie sponsorom, dzięki którym przez wsparcie finansowe wyjazd do Hamilton był możliwy. Poniżej zamieszczamy listę sponsorów:

Koło Przyjaciół KUL-u,

International Heritage Language Association (IHLA)

Towarzystwo Polsko-Kanadyjskie

Rycerze Kolumba,

Towarzystwo Polskich Weteranów

Klub Seniorów 2004,

Fundacja im. Wł. Reymont

Fedracja Polek w Kanadzie, Ogniwo Nr 3 w Edmonton

  

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.