Strona główna Wydarzenia / Events Stypendium Bohaterów Monte Cassino dla Kasi Holody

Stypendium Bohaterów Monte Cassino dla Kasi Holody

175

Szanowni Państwo Zarządu SPK Koło #6.

Serdecznie dziękuję za ufundowanie Stypendium Bohaterów Monte Cassino dla najlepszego ucznia z klasy dwunastej, które otrzymalam. Ta nagroda pieniężna nie tylko pomoże mi kontynuować naukę języka polskiego ale także motywuje do kontynuacji wzbogacania wiedzy o Polsce.

Po 12 latach nauki w Akredytowanej Polskiej Szkole Sobotniej im. Henryka Sienkiewicza nie tylko nauczyłam się polskiego języka, poznałam historię i kulturę ojczyzny moich rodziców i dziadków, ale także znalazłam wspierającą społeczność. Zajęcia z języka polskiego nigdy nie były ściśle nastawione na naukę języka, ale zawsze zawierały wiele historii, geografii i tradycji, które pomogły nam uczniom poznać i w pełni przyswoić sobie polską kulturę. Udało mi się również nawiązać wiele przyjaźni, poznać wspaniałych ludzi i mieć dostęp do wielu różnorodnych możliwości w całym kraju.

Jestem naprawdę wdzięczna za nagrodę, którą otrzymałam, ponieważ czuję, że wspaniała społeczność polskiej szkoły nie tyko ogromnie poprawiła moje umiejętności posługiwania się językiem polskim ale także pomogła mi ogólnie rozwinąć się jako człowiek.

Obecnie dalej uczę się języka polskiego na Uniwersytecie Alberta i uważam, że przez to wspieram rozwój naszej kultury. Zapewniam, że absolutnie warto poznać język i kulturę pochodzenia swojej rodziny, ponieważ zdobyta przez to wiedza otwiera okno na świat, daje poczucie przynależności i dumy z naszego pochodzenia.

Droga Pani Dyrektor, proszę przekazać to podziękowanie, do którego dołączają się również moi rodzice, do publicznej wiadomości.

Wdzięczna,
Kasia Holody