Strona główna Wydarzenia / Events Strajk Kobiet zapowiada kolejne manifestacje. W Kanadzie protestów ulicznych nie będzie.

Strajk Kobiet zapowiada kolejne manifestacje. W Kanadzie protestów ulicznych nie będzie.

350

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę pisemne uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji z października 2020 r. Rząd opublikował wyrok w Dzienniku Ustaw po godz. 23, co oznacza, że zaczął on obowiązywać. Po wczorajszych protestach w miastach w całej Polsce Strajk Kobiet zapowiedział kolejne manifestacje w ciągu najbliższych dni.

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Decyzja o publikacji uzasadnienia wyroku spowodowała, że na ulicach dziesiątek miast w Polsce znów pojawiły się manifestacje Strajku Kobiet. W Warszawie oraz w kilkudziesięciu polskich miastach odbyły się protesty przeciwko wyrokowi Trybunału. Strajk Kobiet zapowiada kolejne manifestacje. Na pewno odbędzie się kolejny protest w Warszawie. – Godzina 19-21 bądźmy gotowi – powiedziała Marta Lempart, jedna z liderek strajku. Zapowiedziała także, że niewykluczone są protesty w kolejnych dniach.

Z uzyskanych przez nasz portal informacji wynika, że tym razem nie planuje się ulicznych Strajków Kobiet w Kanadzie. W zamian tego, planowane są akcje w internecie.

Źródło: Onet.pl

Administrator, menadżer i założyciel portalu. Napisz do mnie @ https://www.linkedin.com/in/greg-pietraszewski/