Strona główna Ogloszenia / Announcements Stan Borys sparaliżowany po udarze. Nie przyleci na koncert do Edmonton

Stan Borys sparaliżowany po udarze. Nie przyleci na koncert do Edmonton

471

Stan Borys trafił w ciężkim stanie do szpitala. Jak informuje jego partnerka, przez kilka dni walczył o życie. Lekarze podejrzewają udar. Artysta nie wstaje z łóżka.

Stan Borys skarżył się w ostatnim czasie na bóle głowy. Przed weekendem jednak czuł się coraz gorzej. Podczas wizyty u znajomych jego stan na tyle się pogorszył, że wezwano pogotowie.

By czuwać przy jego łóżku, z Nowego Jorku przyleciała partnerka Borysa Ania Maleady. Muzyk ma córkę i wnuka, ale również partnerkę młodszą o ponad 30 lat. A to zobowiązuje. Od dawna mówi o kolejnym dziecku, najlepiej synu. Pora na spełnienie marzenia? Jak pokazują inne przykłady z show-biznesu, wiek nie musi być przeszkodą. Anna ma 46 lat, jej ukochany Stan Borys 77. Dojrzałych ojców też nie brakuje. Marek Kondrat miał 68 lat, kiedy po raz kolejny został tatą, Mick Jagger miał 73 lata, gdy urodziło się jego ósme dziecko. W wieku 81 lat kolejnego maleństwa doczekał się z kolei Anthony Queen. Plany rodzicielskie ma też Stan Borys. Muzyk, który rozwodził się trzykrotnie, od lat jest w szczęśliwym związku z Anną. Zakochani co jakiś czas wspominają w mediach o tym, że marzą o dziecku. A właściwie mówi o tym tylko muzyk. Stan Borys rozwodził się trzykrotnie, muzyk, wokalista, kompozytor, aktor i poeta. W 1965 był współzałożycielem zespołu Blackout. Ma na swoim koncie wiele przebojow, goscil w Edmonton w latach 80-tych i rowniez mial koncertowac u nas w marcu tego roku. Wyglada na to ze tak sie nie stanie. Stan Borys wciąż jest w szpitalu, jednak powoli wraca do zdrowia. Lekarze potwierdzili, że przeszedł udar niedokrwienny, ma jednak sparaliżowaną połowę ciała. Choć lekarzom udało się go uratować, czeka go kilkumiesięczna rehabilitacja w procesie powrotu do zdrowia.Jego stan jest poważny. To nie jest byle co, ale można powiedzieć, że miał szczęście w nieszczęściu. Udar nie zrobił w jego organizmie dużego spustoszenia. Ale nie ma co się oszukiwać. Są deficyty, które będą musiały być rehabilitowane. Będziemy walczyć – powiedziała w rozmowie z WP Anna Maleady, partnerka Borysa.

Wokalistę czeka jednak długa rehabilitacja.