Strona główna Wydarzenia / Events Siostra Natalia Kiełtyka obchodzi Jubileusz 25-lecia życia zakonnego.

Siostra Natalia Kiełtyka obchodzi Jubileusz 25-lecia życia zakonnego.

655

25-lecie życia zakonnego Siostry Natalii to radosny jubileusz, nie tylko Jubilatki i jej najbliższych, ale całej wspólnoty parafialnej i polonijnego środowiska w Edmonton.

12 sierpnia 2018 r. kościół Różańca Świętego był wypełniony po brzegi. Ksiądz Arcybiskup Sylvain Lavoie, OMI, odprawił Msze św. dziękczynną za Siostrę Jubilatkę w asyście ks. prof. dra Andrzeja Jastrzębskiego i ks. proboszcza Mieczysława Burdzego.

Okolicznościową homilię wygłosił ks. Andrzej Jastrzębski. Po Mszy św. w sali parafialnej odbyło się przyjęcie dla wszystkich parafian i zaproszonych gości.

Na to doniosłe wydarzenie przybyło wielu dostojnych gości. Specjalnie na tę okazję przyjechała Siostra Józefa Leyk, generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP Śląskich.

Janusz Tomczak, prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej w Albercie reprezentował środowisko polonijne. Obecny był Allan Wachowich, emerytowany Sędzia Główny Sądu Najwyższego w Albercie.

Polska Parafia Matki Bożej Królowej Polski po południowej stronie rzeki była reprezentowana przez ks. proboszcza Marcina Mironiuka i Siostry Imienia Jezus.

Nasi tatrzańscy górale w swoich góralskich strojach zawsze stanowią ozdobę każdej uroczystości.

Mottem uroczystych obchodów jubileuszu Siostry Natalii był cytat z Księgi Izajasza „ Wezwałem cię po imieniu; tyś moim!” Zamiast studiów medycznych Siostra Natalia odpowiedziała na z góry określone przez Stwórcę zadania do spełnienia w świecie.

Uroczystości jubileuszowe Siostry Natalii odbyły się dokładnie w dniu jej urodzin, dlatego nie obyło się też bez tradycyjnegoSto lat. Życzeń i kwiatów było wiele, od młodzieży, organizacji polonijnych i kościelnych i osób indywidualnych.

Za okazaną dobroć i miłość Siostra Natalia odpowiedziała tymi słowami:

„Panie Jezu zanurz mnie w Twoim Miłosiernym Sercu i obdaruj mnie pełnią swych łask. Pomóż mi miłować innych tak jak Ty mnie umiłowałeś.

Panie Jezu Błogosław moim rodzicom i rodzinie, przyjaciołom, kapłanom, dobrodziejom, wszystkim tym, których stawiasz na mojej drodze życia oraz tym, którzy mnie kochają i są dla mnie błogosławieństwem. Panie Jezu Błogosław i otaczaj swoją Miłością każdą Siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej, zlewaj pełnię łask na moją wspólnotę i udziel nam daru nowych powołań”.

Z sercem wypełnionym miłością, radością i wdzięcznością s. M. Natalia

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.