Strona główna Wydarzenia / Events Przedświąteczny Koncert Chóru Polonia

Przedświąteczny Koncert Chóru Polonia

118

“Uderz w harfę i dołącz się do Chóru w duchu dzielenia się z innymi”.  Pod takim hasłem odbył się w sobotę 8 grudnia w Bazylice Św. Józefa w Edmonton wielki przedświąteczny koncert charytatywny Chóru Polonia .

W ten sobotni wieczór przy wypełnionej niemal do ostatniego miejsca Bazylice Św. Józefa, obdarzonej znakomitą akustyką i dzięki wspaniałemu występowi chóru pod dyrekcją Oksany Ostashevskiej, zostaliśmy wprowadzeni do świątecznej atmosfery, pięknej tradycji i polskich kolęd. Chór zaśpiewał najpiękniejsze kolędy w języku polskim i angielskim.
Koncert z udziałem uczniów z Angielsko-Polskiego Programu Szkolnego im. Jana Pawła II pod artystyczną opieką Grety Derus dostarczył nam pięknych i niesamowitych przeżyć oraz wielu wzruszeń związanych z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.
Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami publiczności, będącymi również wyrazem uznania dla ich wspaniałych głosów i wartości artystycznych. Wielu uczestników było pod wielkim wrażeniem wspaniałej, podniosłej atmosfery koncertu, który rozpoczął się korowodem członków chóru z płomykami ichzapalonych świec. Po koncercie wszyscy wykonawcy wpadli w objęcia rodziny i przyjaciół, z pewnością w dowód wdzięczności za tak piękny koncert. W opinii wielbicieli Chóru Polonia był to jeden z najpiękniejszych koncertów w jego 13 letniej działalności. Mistrzem Ceremonii była Angelika Gawronski, dziennikarka telewizyjna i spikerka stacji telewizyjnej „Shaw” w Edmonton
Serdecznie dzięki organizatorom i znakomitym wykonawcom za przygotowanie tak pięknego koncertu.

Życzymy chórowi dalszych sukcesów w nadchodzących koncertach mających na celu uświetnienie tegorocznych uroczystości, związanych ze Świętem Bożego Narodzenia.

Zygmunt Cynar

Administrator, menadżer i założyciel portalu. Napisz do mnie @ https://www.linkedin.com/in/greg-pietraszewski/