Strona główna Wydarzenia / Events Przedświąteczne Spotkanie w Klubie Seniora 2004

Przedświąteczne Spotkanie w Klubie Seniora 2004

136

Wielu z nich lata młodości spędziło na Syberii. Ich emigracja kojarzy się z ciężką pracą i poszukiwaniem godnego życia. Wielu nie miało szansy poznać język obcego kraju. Pracowali ciężko i oszczędzali pieniądze na zapewnienie lepszej przyszłości swoim dzieciom. Mimo sędziwego wieku, nadal nie rezygnują ze swojej pasji społecznej. Nie omija ich myśl o potrzebie pomagania innym. Młodsi seniorzy pomagają starszym seniorom. W Klubie spotykają się nie tylko w celach kulturalno-towarzyskich. Przekazują innym tragiczną przeszłość swoich rodzin z lat wojennych. Na spotkaniach można spotkać bratnią duszę, podzielić się z innymi swoimi radościami i smutkami, można podyskutować na różne tematy. W Klubie, w atmosferze wzajemnej życzliwości, szacunku i przyjaźni celebruje się urodziny, rocznice ślubu, urodzenie wnuka lub wnuczki.

12 grudnia 2015 r. na przedświątecznym spotkaniu w sali parafialnej kościoła Różańca Świętego zgodnie z tradycją wszyscy obecni złożyli sobie nawzajem serdeczne życzenia z okazji świąt, dzieląc się Opłatkiem. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Seniorów swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście, wśród których był ks. Andrzej Sowa, proboszcz parafii Różańca Świętego. Goście przekazali seniorom ciepłe, szczere i pełne sympatii życzenia świąteczno-noworoczne. Kilku seniorów wyróżniono i doceniono za specjalną działalność społeczną, zaangażowanie i wkład pracy.

Spotkanie uświetnił występ młodzieży z Polskiej Szkoły Sobotniej im. Henryka Sienkiewicza z pięknym przedstawieniem jasełkowym przygotowanym pod kierunkiem p. Wioli Styjskiej. Wspólne śpiewanie kolęd zakończyło to mile i sympatyczne spotkanie.

Zdjecia i tekst: Z. Cynar – Polonia Edmonton News

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.