Strona główna Wydarzenia / Events Przedświąteczne spotkania podsumowujące mijający rok

Przedświąteczne spotkania podsumowujące mijający rok

135

Okres przedświąteczny to doskonała okazja do rożnego rodzaju spotkań, podsumowujących mijający rok. Tradycyjnie, takie spotkanie zorganizował Klub Męski, działający przy Parafii pod wezwaniem Różańca Świętego w Edmonton.

W dniu 28 listopada 2014 r. , pomimo typowo zimowej aury i temperatury w pobliżu –25 stopni, w spotkaniu świątecznym w Polskim Klubie „Syrena” wzięło udział wielu członków i zaproszonych gości. Ks. Andrzej Sowa, proboszcz parafii Różańca Świętego, nawiązując do zbliżających się świat podkreśli ich szczególne znaczenie, które niesie całemu światu nadzieję, radość, miłość i pokój, rozpalając w ludziach dobro dla drugiego człowieka.

Życzeń od rożnych organizacji polonijnych nie było końca a przedświąteczny nastrój wyczuwało się po serdeczności rozmów i miłego zachowania uczestników tego dobrze zorganizowanego spotkania. Najaktywniejszych i zasłużonych członków Klubu uhonorowano upominkami, a przybyły na to spotkanie Santa Claus postarał się o upominki dla wszystkich obecnych.

Na zakończenie do wszystkich uczestników spotkania przemówiła Pani prezes Lila Futerska, która podziękowała za tak liczne przybycie i złożyła wszystkim najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Spotkanie zakończono wzajemnymi życzeniami i wspólną zabawą w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Z. Cynar

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.