Strona główna Wydarzenia / Events Polonijny Klub „Syrena” juz blisko 20 lat swojej działalności

Polonijny Klub „Syrena” juz blisko 20 lat swojej działalności

316

Po wakacyjnej przerwie swoją działalność rozpoczął Polonijny Klub „Syrena w Domu Polskim w Edmonton. Klub otworzył swe podwoje 19 maja 1996 r. (na miejscu dawnego Klubu „Kopernik”)

Klub „Syrena” to nie tylko działalność na niwie gastronomicznej, oparta na dobrej, polskiej kuchni. Klub ma szeroko otwarte drzwi dla polonijnego życia towarzyskiego i kulturalnego. Jest to doskonałe miejsce dla: muzyków – z małymi formami muzycznymi, poetów i recytatorów – z wieczorami poetyckimi, plastyków – z wystawami prac itd. itp. Jest tu miejsce dla miłośników i bywalców dancingów – czy ktoś jeszcze pamięta te romantyczne dancingi z Polski ? – to jest to, co ponownie można przeżyć w Klubie „Syrena”

Klub przede wszystkim jest znany ze smacznych potraw kuchni polskiej, która obfituje w tradycyjne dania mięsne. Poleca między innymi takie dania jak: kotlet schabowy, bigos z kielbasą, pierogi, flaczki czy gołąbki. Klub trzyma się zasady, że jedzenie ma być smaczne i niedrogie, dlatego dużą popularnością w Klubie cieszą się niedzielne obiady na zasadzie szwedzkiego stołu. Ta popularna forma serwowania posiłków ma wielu wielbicieli. Klub „Syrena” organizuje różnego rodzaju przyjęcia rodzinne (wesela, chrzciny, imieniny, urodziny, rocznice, jubileusze itd.) oraz spotkania typu zebrania organizacyjne, sympozja, zjazdy etc. Mogą tu znaleźć swoje miejsce hobbyści różnej maści oraz zapaleńcy szachowi i brydżowi.

Prawie 20 lat działalności Klubu „Syrena” stało się dzięki inicjatywie, zaangażowaniu i ciężkiej pracy p. Zbigniewa Kubiczka oraz jego załogi. Pan Zbigniew prowadzi w Klubie „Syrena” wieloraką działalność, dlatego w jego dotychczasowej działalności przez Klub przewinęło się wiele wybitnych postaci świata polityki, kultury, rozrywki itp.

Klub „Syrena” pełni ważną rolę w integracji środowiska polonijnego i wielokulturowego. Nowi emigranci, którzy z trudem znoszą dłuższą rozłąkę z bliskimi nawiązują tutaj nowe znajomości i znajdują nowych przyjaciół. W niedzielne popołudnie nie może być nic przyjemniejszego niż smaczny posiłek z najbliższymi, ze znajomymi, czy nawet z kanadyjskim sąsiadem z naszej ulicy.

Klub „Syrena” jest otwarty 4 dni w tygodniu, a jego godziny otwarcia są następujące: czwartek 17:00 – 22:00, piątek 17:00 – 01:00, sobota 17:00 – 02:00, niedziela 12:00 – 22:00.

Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze nie byli w Klubie „Syrena” na flaczki, bigos, pierogi, i aby poznać klubowy klimat tej polonijnej Palcówki. (zob. galerie zdjęć poniżej) (Sobotnie i niedzielne spotkania w klubie mogą wymagać telefonicznej rezerwacji pod numerem: 780-944-8086 )

 Z. Cynar – Polonia Edmonton News

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.