Strona główna Wydarzenia / Events Piękny Koncert Świąteczny z obecnością św. Mikołaja w Polskiej Szkole Sobotniej im....

Piękny Koncert Świąteczny z obecnością św. Mikołaja w Polskiej Szkole Sobotniej im. H. Sienkiewicza w Edmonton

115

Widząc jak nasze dzieci tak pięknie mówią i śpiewają po polsku o przyszłość Polonii nie musimy się martwić – powiedzieli niektórzy liderzy organizacji polonijnych obecni na pięknym koncercie świątecznym w Polskiej Szkole Sobotniej im. H. Sienkiewicza, który odbył się 16 grudnia 2017 r.

Świąteczna dekoracja i piękne kolędy, przyczyniły się do stworzenia podniosłego świątecznego nastroju. Rodzice byli zachwyceni i dumni ze swoich pociech, ale również zaproszeni goście nagradzali młodych aktorów gromkimi oklaskami.

Dzieci w świątecznych strojach przedstawiły recytacje przeplatane śpiewem kolęd. Przedstawiciele organizacji polonijnych złożyli życzenia i upominki. Były tez życzenia i bukiet kwiatów z tradycyjnym „100 LAT” dla Pani Dyrektor Krystyny Dembowskiej z okazji jej urodzin.

Na koniec Święty Mikołaj w towarzystwie dwóch aniołków rozdał paczki.

Całemu gronu pedagogicznemu i rodzicom za przygotowanie pięknego koncertu świątecznego podziękowała p. dyrektor Krystyna Dembowska.

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.