Strona główna Wydarzenia / Events Odznaczeni Dyplomem Medalu Dziedzictwa Kresów Wschodnich w Edmonton

Odznaczeni Dyplomem Medalu Dziedzictwa Kresów Wschodnich w Edmonton

324

Na wniosek powołanej kapituły w czasie VI Zjazdu Rodzin Osadników Wojskowych Kresów Wschodnich, 1 września 2007 roku zostały wręczone Dyplomy Medalu Dziedzictwa Kresów Wschodnich następującym osobom: Maryla Hasek, Helena Facsko, Teresa Ignasiak, Jan Cebula i Bogdan Koral Konikowski.

Wręczenia odznaczeń dokonał dr Andrzej Kurnicki, Ambasador RP w Kanadzie podczas spotkania opłatkowego KPKOA w Domu Polskim 20 stycznia 2018 r.

Dyplom Medalu „Dziedzictwo Kresów Wschodnich” przyznawany jest za: Szczególne postawy w kultywowaniu tradycji historycznych i patriotycznych, wywodzących się z Kresów Wschodnich. Upamiętnianie i dokumentowanie losów ludności polskiej na Kresach. Pogłębianie wiadomości o wkładzie Polaków do historii, kultury i rozwoju gospodarczego Kresów Wschodnich, a w szczególności osadnictwa lat 1920-1939. Ukazywanie prawd historycznych o tych Ziemiach, przemilczanych przez okres PRL-u. Upamiętnianie miejsc pamięci narodowej. Walkę o niepodległość i suwerenność Narodu i Państwa Polskiego.

GRATULUJEMY!

Na zdjęciu od lewej: John Szumlas, Bogdan Koral Konikowski, Maryla Hasek, Jan Cebula, Teresa Ignasiak, Janina Muszynska, dr Andrzej Kurnicki, Anthony Muszynski, Janusz Tomczak i Marcin Trzciński. Na zdjęciu nieobecna Helena Facsko

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.