Strona główna Wydarzenia / Events O. Jacek Cydzik był gościem Rodziny Radia Maryja w Edmonton

O. Jacek Cydzik był gościem Rodziny Radia Maryja w Edmonton

568

27 grudnia 2015 r. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Królowej Polski miał miejsce doroczny opłatek Rodziny Radia Maryja z udziałem o. Jacka Cydzika, redemptorysty, który jest opiekunem duchowym Rodziny Radia Maryja w Kanadzie. Radio Maryja nadaje swój program już od 24 lat o charakterze społeczno-religijnym, przedstawiający zagadnienia wiary chrześcijańskiej oraz problemy życia społecznego z punktu widzenia wiary i nauki Kościoła katolickiego.

Spotkanie opłatkowe poprzedzone było Mszą św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski, gdzie proboszczem jest o. Roman Majek OMI. Na zakończenie okolicznościowej homilii o. Cydzik odczytał list z kancelarii Prezydenta RP adresowany do o. Romana Majka i wszystkich parafian, zawierający życzenia świąteczno-noworoczne. Pod życzeniami podpisał się Adam Kwiatkowski szef biura ds. kontaktów z Polakami za granicą.

Gościem specjalnym na opłatkowej uroczystości był o. Mark Miller, prowincjał przełożony zgromadzenia redemptorystów na Edmonton i Toronto.

„Od początku istnienia Radia Maryja zmagaliśmy się z tym żeby być do końca wiernym Ojcu świętemu i Kościołowi świętemu, to podstawowa zasada, jaka w Radiu Maryja była i będzie realizowana. Wspominam o tym tutaj abyśmy wspólnie mogli się z tego cieszyć – powiedział o. Jacek na początku swego wystąpienia.

Przestawił migawki z 24 letniej działalności radiostacji w dziele ewangelizacji prowadzonej za pośrednictwem środków przekazu na wszystkie kontynenty świata.

Wezwał członków Rodziny Radia Maryja, aby ich zadaniem na Nowy Rok było mówienie innym o istnieniu Radia Maryja, i że takie Radio informuje i pomaga. Podziękował wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w działanie Radia Maryja. Spotkanie zakończono wspólnym śpiewaniem kolęd.

Z. Cynar – Polonia Edmonton News

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.