Strona główna Wydarzenia / Events Nowy Zarząd Towarzystwa Kultury Polskiej w Edmonton

Nowy Zarząd Towarzystwa Kultury Polskiej w Edmonton

350

 

Zadowolenie i satysfakcja z dotychczasowych osiągnieć oraz wzorowe prowadzenie spraw finansowych, to tak w skrócie podsumować można atmosferę na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym członków Towarzystwa Kultury Polskiej w Edmonton, które odbyło się 7 czerwca 2015 r.

Podczas zebrania został wybrany nowy zarząd na kadencję 2015-2017, do którego weszły następujące osoby:

Elżbieta Sawicka – prezes,

Bogdan Konikowski – I wiceprezes

Tatiana Warszyński – II wiceprezes

Katarzyna Tomczak – skarbnik

Gabriel Budziński – sekretarz protokólarny

Jan Tereszczenko – sekretarz korespondencyjny

Janusz Tomczak –  członek zarządu

Monika Cox –  członek zarządu

Aleksandra Janowicz – członek zarządu

Spotkać się można ostatnio z opinią, że gdzie jak gdzie, ale w Edmonton klimat dla kultury  panuje wręcz idealny. Dzięki inicjatywom zarządu i członków Towarzystwa Kultury Polskiej w Edmonton, obserwuje się wyraźne ożywienie życia kulturalnego, bogatego w imprezy ambitne, stanowiące rzeczywiste wydarzenia kulturalne czy artystyczne z pomysłami, i jak poprzez kulturę budować dobre relacje społeczne.

Nie sposób wymienić wszystkie wydarzenia kulturalne, które działy się na przełomie ostatnich 2 lat.

Koncerty Młodych Talentów zawsze cieszą się dużym powodzeniem.

Podczas znakomitego występu Młodych Polonijnych Talentów w Domu Polskim 11 września 2014 r. młodzi wykonawcy byli dumni z imprezy wyróżniającej się tak wysokim poziomem artystycznym, dzięki wsparciu udzielonym przez tak znakomitych artystów jak: Zuzana Simurdova i Mikołaj Warszyński. W programie koncertu znalazły się utwory tak znanych kompozytorów jak: Fryderyk Chopin, Franz Schubert, Felix Mendelson, Sebastian Bach, Amadeusz Mozart. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami i podbili serca zgromadzonej publiczności. Koncert dostarczył wielu wzruszeń pozostawiając niezapomniane wrażenia zarówno występującym jak i oglądającym.

5 października 2014 r. w Domu Polskim w Edmonton podziwialiśmy występ „Ken Sangster`s Obsessions Octet” zespołu składającego się z miejscowych, profesjonalnych muzyków.

Ken Sangster`s Obssions Octet to zespół składający się z ośmiu muzyków, kwartetu smyczkowego i kwartetu jazzowego, dającego wyśmienitą mieszankę muzyczną.

Ta wyjątkowa współpraca sprawia, że ich muzyka jest bardzo żywa i orzeźwiająca w bogactwie nowych, odrębnych cech dźwiękowych. Po udanym tournée w Europie latem 2014 r., grupa podekscytowana była oczekiwaniem na  koncert w Edmonton, dla swojej ulubionej publiczności. Podczas ich znakomitego występu sala Domu Polskiego była wypełnioną po brzegi a owacjom nie było końca.

Program koncertu obejmował twórczość Astora Piazzolla, Chucho Valdesa, Cole Porter, Fryderyka Chopina i kolekcje oryginalnych kompozycji Kena Sangstera.

W Programie Jesiennego Festiwalu Towarzystwa Kultury Polskiej w Edmonton w październiku i listopadzie 2014 r., miedzy innymi był występ Polskiego Teatru z Toronto.

Na tym nie kończy się lista imprez świadczących o dużej aktywności kulturalnej naszego polonijnego środowiska, w którym wyraźnie wzrasta apetyt na rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych, jest ich wiele więcej w planach nowego Zarządu.

Przytoczona wyżej teza o sprzyjającym dla kultury klimacie w Edmonton, dokumentuje zresztą znacznie więcej pozycji wprowadzanych do kulturalnego pejzażu miejscowej Polonii, za co słowa uznania i podziękowania płyną do Zarządu i Członków Towarzystwa Kultury Polskiej w Edmonton..

 Zygmunt Cynar – Polonia Edmonton News

Na zdjęciu od lewej: Bogdan Konikowski, Katarzyna Tomczak, Janusz Tomczak, Elzbieta Sawicka, Monika Cox, Gabriel Budziński i Aleksandra Janowicz. Nieobecni na zdjeciu członkowie nowego zarzadu: Tatiana Warszyński i Jan Tereszczenko.

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.