Strona główna Felietony Nowy szpital i jego wpływ na ceny nieruchomości

Nowy szpital i jego wpływ na ceny nieruchomości

147

W 1988 roku wybudowano szpital Grey Nuns. Jest to ostatni szpital który powstał w Edmonton. W maju 2017 roku dostaliśmy wiadomość  o nowym szpitalu.

Lokalizacja jego nie mogłaby być lepsza, ponieważ jest w pobliżu Ellerslie Road i 127 St blisko Anthony Henday Drive, Queen Elizabeth II  Highway  i przyszłej linii LRT. Miejsce to ma korzystnie  wpłynąć na wartość domów w  najbardziej pożądanych dzielnicach w Edmonton jak Windermere, Jagare Ridge, Terwillegar, Allard, Chappelle.

Tak wiem, nie wspomniałem  jednak o osiedlach MacEwan lub Rutherford ( to  nie bez  powodu ) . Z mojego punktu widzenia, jako  agenta nieruchomości, szpital w pobliżu zamieszkania jest  celem prawie każdego właściciela domu. Ale łatwy dostęp to jedno, a bycie  obudzonym  przez syreny karetki, lub broń Boże, helikopter medyczny o 3 nad ranem to drugie.

W świecie cen nieruchomości , sąsiedztwo szpitala może spowodować spadek wartości domu o 3% ( to nie aż takt dużo ). Mimo to wiele osób jest gotów zapomnieć o hałasie na rzecz pobliskiej opieki medycznej.

Zakończenie projektu szacuje się w ciągu 9 lat. Szpital będzie miał co najmniej 350 łóżek. Oczekuje się, że większość lub wszystkie łóżka w nowym szpitalu będą prywatne wraz z pokojami dla jednego pacjenta. Szacowany budżet to 400 milionów dolarów.

Mam nadzieję, że udało mi się przedstawić Państwu kilka cennych spostrzeżeń odnośnie nieruchomości w Edmonton oraz  nowego szpitala.

Zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej www.karolinadabrowski.com

Do następnego razu!

Karolina Dąbrowski – Agent Nieruchomości

Administrator, menadżer i założyciel portalu. Napisz do mnie @ https://www.linkedin.com/in/greg-pietraszewski/