Strona główna Wydarzenia / Events Nowoczesny plac zabaw radością nie tylko najmłodszych

Nowoczesny plac zabaw radością nie tylko najmłodszych

270

Tydzień temu dzięki polonijnej inicjatywie udało się osiągnąć konstrukcyjny sukces. Powstało przepiękne, kompleksowe miejsce zabaw na wolnym powietrzu dla naszych najmłodszych. Po uroczystej Mszy świętej i poświeceniu placu przez biskupa Gregory Bittmana i podniosłych przemówieniach przyszedł czas na moment, na który czekały dzieci – uroczyste otwarcie placu zabaw przy przedszkolu SISEM z okazji 40- lecia działalności tej placówki i 150-lecia Kanady. Ceremonia przecięcia wstęgi przez małego przedszkolaka była wstępem do prawdziwego wspólnego świętowania. Na uroczystość otwarcia dzieci przyszły z rodzicami i dziadkami, aby zainicjować wspólną zabawę. Nieczęsto otwiera się tak piękne, bezpieczne i radosne miejsce zabaw. To wielki sukces inicjatorów, wykonawców i wszystkich tych, którzy dotychczas wsparli ten projekt finansowo. Z tego naprawdę należy się cieszyć. Nowy plac zabaw będzie otwarty na zwiedzanie dla publiczności w każdą niedzielę września od godz. 10: 00 do 14:00.

Nasze mądre i pożyteczne działania budują w tym kraju dobre imię Polaków, służąc nam wszystkim: Polonii i Kanadzie. Patrząc na imponujący dorobek duchowy i materialny polskiej społeczności, czy są to Polskie kościoły, czy Dom Polski, nie sposób nie spostrzec, że stanowią harmonijne dzieło wszystkich generacji. Nowy plac zabaw to kolejne wezwanie, aby stanąć na wysokości zadania.

Wciąż trwa akcja zbierania funduszy na zapłacenie kosztów tej naprawdę kosztownej inwestycji. Dotacje na ten cel prosimy  przekazywać do SISEM Daycare Centre Society, 11435 106 Street, NW Edmonton, Alberta T5G 2P8.

SISEM Daycare Centre Society jest federalną organizacją charytatywną i z przyjemnością wystawi formalne pokwitowanie podatkowe za każdą dotację.

Po więcej informacji o projekcie i dotacjach można skontaktować się z Johnem Szumlasem, przewodniczącym kampanii zbiórkowej: Email: john.szumlas@aagi.ca lub Tel: 780-940-0177.

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.