Strona główna Wydarzenia / Events No Stone Left Alone – Informacje dla prasy

No Stone Left Alone – Informacje dla prasy

61

No Stone Left Alone Press Release

11420 107 Avenue, Edmonton, Alberta, T5H 0Y5 Tel. 780 917 8855, Fax 780 428 4220,nostoneleftalone.ca

Informacje dla prasy

16 sierpień, 2017

NO STONE LEFT ALONE Memorial Foundation – uroczystość w Krakowie, Polska

Rok 2017 jest monumentalną rocznicą zarówno dla Polski jak i dla Kanady. W czasie, gdy Kanada obchodzi 150 rocznicę konfederacji, Polska i Kanada wspólnie obchodzą 150 lat oficjalnej emigracji Polaków do Kanady. W roku 2017 także obchodzimy 200 setną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

NON STONE LEFT ALONE Memorial Foundation (NSLA) jest to kanadyjska organizacja charytatywna, której celem jest uczczenie pamięci poległych żołnierzy ze współudziałem dzieci szkolnych. Organizacja ta wybrała rok 2017 dla rozszerzenia swej działalności do Polski włączając nagrobki kanadyjskich żołnierzy, którzy spoczywają na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. 15 Kanadyjskich żołnierzy, bohaterów II wojny światowej jest pochowanych na cmentarzu Rakowickim.

Uczniowie, kierownik i nauczyciele szkoły podstawowej nr. 58 w Krakowie pod patronatem Tadeusza Kościuszki zobowiązali się współpracować z NSLA i każdego 1-go września oddać honor kanadyjskim nagrobkom składając na nie maki, tradycyjny symbol pamięci kanadyjskich sił zbrojnych. Uczniowie złożą maki na nagrobkach kanadyjskich i alianckich żołnierzy.

W uroczystości tej udział wezmą warty honorowe 6-tej polskiej dywizji powietrznej i kanadyjskich sił zbrojnych, a także polscy i kanadyjscy dygnitarze, dyplomaci i prezydent miasta Krakowa.

Kiedy: piątek, 1 wrzesień 2017 r.

Początek uroczystości – godzina 10. Zakończenie uroczystości jest przewidywane na 11:30.

Gdzie: Cmentarz Rakowicki, ul. Stanisława Pigonia 2, Kraków, Polska? Możliwości parkowania ograniczone. NO STONE LEFT ALONE (NSLA) jest organizacją założoną z inicjatywy Maureen Bianchini-Pervis z pomocą kanadyjskich sił zbrojnych i rad szkół publicznych i katolickich w całej Kanadzie. Organizacja ta honoruje i uznaje poświęcenie kanadyjskich mężczyzn i kobiet podczas służby wojskowej. W 2016 roku 7046 uczniów złożyło maki na 44 679 nagrobkach na 111cmentarzach w całej Kanadzie. Krakowska uroczystość będzie dla NSLA pierwszym międzynarodowym wydarzeniem tego rodzaju. Jest to bardzo ważne ze względu na długotrwałą współpracę pomiędzy Polską i Kanadą. Jest to również kontynuacją tej inicjatywy na cały świat dla zapewnienia, aby żaden nagrobek kanadyjskiego żołnierza nie był zapomniany.

Po zakończeniu składania maków na nagrobkach przez uczniów, Maureen BianchiniPurvis, przewodnicząca NSLA, Randall Purvis, dyrektor do spraw sponsorstwa i marketingu NSLA, Thomas Łukaszuk, członek zarządu, dyrektor do spraw stosunków międzynarodowych, będą gotowi odpowiedzieć na pytania prasy ( po polsku i po angielsku). Wywiady przed uroczystością są mile widziane i można się na nie umówić.

Po zakończeniu uroczystości prosimy odwiedzić nasz Facebook, Twitter i Instagram w celu uzyskania najnowszych informacji i obejrzenia zdjęć i widea.

https//facebook.com/NoStoneLeftAlone

https//twitter.com/NoStoneAlone

https//youtube.com/user/NoStoneLeftAlone

https//instagram.com/nostoneleftalone

Notatka dla redaktorów: więcej informacji na stronie www.nostoneleftalone.ca

 

Jak skontaktować się z przedstawicielami NSLA :

Maureen Bianchini-Purvis, przewodnicząca,

komórka #: 780 499 6880, mpurvis@nostoneleftalone.ca

Randall Purvis, dyrektor d/s sponsorstwa/marketingu,

komórka #: 780 719 2900, rpurvis@nostoneleftalone.ca

Thomas Lukaszuk B.Ed.ICD.D,(były wice-premier) dyrektor d/s stosunków międzynarodowych,                   komórka #:780 953 7159, tlukaszuk@nostoneleftalone.ca

 

Uhonorować nagrobki wszystkich żołnierzy symbolem pamięci, makiem.

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.