Strona główna Ogloszenia / Announcements Nagrodzone prace uczniów szkoły im. Henryka Sienkiewicza w Edmonton

Nagrodzone prace uczniów szkoły im. Henryka Sienkiewicza w Edmonton

131

Jakież było moje zdumienie gdy na łamach jesiennego kwartalnika “Myśl” wydawanego przez Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa w Kanadzie w sprawozdaniu Szkoły Polskiej im. Gen. Józefa Hallera przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto zobaczyłam trzy nazwiska uczniów naszej szkoły (akredytowanej Szkoły Polskiej im. Henryka Sienkiewicza).

Otóż w wynikach Konkursu Plastycznego “Pocztówka z wakacji” zorganizowanego dla wszystkich uczniów polonijnych szkół w Kanadzie przez tamtejszą bibliotekę dowiadujemy sie, że:

II kategoria wiekowa:
I miejsce zajęła Sophie Lupinacci
II miejsce zajął Joshua Mahinay


III kategoria wiekowa:
I miejsce zajęła Natalia Mahinay


Dzięki uprzejmości p. Moniki Mahinay i Beaty Lupinacci pokazujemy zdjęcia tych pocztówek, które uplasowały się na tak zaszczytnych miejscach.  Brawo dzieciaki!


Chciałam również dodać, że wymieniona trojka uczniów jest naprawdę uzdolniona plastycznie i bierze udział w konkursach plastycznych (i nie tylko) organizowanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie lub Towarzystwo Kultury Polskiej w Edmonton zdobywając pierwsze, drugie lub trzecie miejsca.


A “perełką” okazała się Natalia Mahinay, która w 2019 roku w konkursie “Być Polakiem” organizowanym przez Fundację “Świat na tak” oraz Stowarzyszenie “Wspólnota Polska” w Polsce zdobyła pierwsze miejsce za swoją pracę pisemną.  Nagrodą był wyjazd do Polski opłacony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na uroczystość rozdania nagród i podsumowanie konkursu.  Natalia poleciała do Polski, gdzie przeżyła niezapomniane chwile a zawiązane znajomości z innymi polonijnymi dziećmi z całego świata trwają do dzisiaj – tak mówi.W tym samym konkursie w 2020 roku znów wygrała nagrodę i wyjazd do Polski ale przez pandemię COVID-19 nie poleciała do Polski.  Nagrodę otrzymała pocztą.W roku 2021 Natalia otrzymała wyróżnienie za swoją pracę pisemną z pięknym listem wyjaśniającym, że przepisy konkursu zezwalają jedynie na dwukrotne przyznawanie pierwszych miejsc w tej samej kategorii.  Mamy nadzieję, że Natalia po przejściu do kategorii młodzieżowej znów będzie zdobywać wysokie nagrody.  Czego jej serdecznie życzymy!

Dumna z  wszystkich uczniów naszej szkoły.

Krystyna Dembowska   

Administrator, menadżer i założyciel portalu. Napisz do mnie @ https://www.linkedin.com/in/greg-pietraszewski/