Strona główna Wydarzenia / Events Nagrody, dyplomy i wyróżnienia na zakończenie roku szkolnego 2018

Nagrody, dyplomy i wyróżnienia na zakończenie roku szkolnego 2018

243

Koniec roku szkolnego, to czas na podsumowania. Tak też było w szkole St. Basil 21 czerwca 2018 r, gdzie mieści się Angielsko-Polski Program Szkolny im. Św. Jana Pawła II. W obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców wręczono uczniom nagrody za najwyższe wyniki w nauce, w tym języka polskiego, udział w konkursach, turniejach sportowych oraz wyróżniono tych, którzy aktywnie i twórczo działali w życiu szkoły i wykazali wzorową postawę uczniowską.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością zaproszeni goście: pani Jolanta Wandzel-Mrugała i pani Beata Biełkiewicz ze Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie, Oddział Edmonton. Stowarzyszenie od wielu lat współpracuje ze szkołą w organizowaniu konkursów naukowo-technicznych, wspiera i organizuje nagrody za osiągnięcia uczniów w zakresie matematyki i przedmiotów ścisłych. Podobną, aktywną współpracę z młodzieżą w Angielsko-Polskim Programie Szkolnym im. Św. Jana Pawła II prowadzą Rycerze Kolumba. Miłym akcentem w zakończeniu uroczystości było obdarowanie Pań ze SIP kwiatami i laurką z podziękowaniem za udzielane wsparcie.

Edmonton jest jedynym miastem w Ameryce Północnej, gdzie istnieje całotygodniowy, dwujęzyczny angielsko-polski program nauczania w pełnym wymiarze godzin, utrzymywany z funduszy publicznych w katolickim systemie nauczania. Jesteśmy więc jedynymi w Kanadzie, którzy mogą z tego programu korzystać. Nasze dzieci mają możliwość dorastania w klimacie polskości i polskich tradycji.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a tymczasem – udanych wakacji.

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.