Strona główna Wydarzenia / Events Międzykulturowe Dni Uniwersytetu Concordia w Edmonton

Międzykulturowe Dni Uniwersytetu Concordia w Edmonton

152
SAMSUNG CSC

23 stycznia 2019 roku na Uniwersytecie “Concordia” w Edmonton miał miejsce finał Międzykulturowych Dni Uniwersytetu. Wydarzenie to prowadzone jest już od 6 lat i zawsze w styczniu. Concordia University Edmonton Stara się pokazać społeczności kampusowej w tym studentom, pracownikom i wykładowcom, jak piękny i wielokulturowy jest Edmonton. Starają się również, aby organizacje społeczne promujące kultury wielu międzynarodowych studentów były obecne, aby mogły identyfikować się z organizacją i prezentować miejsce oraz kulturę, z której pochodzą.

W tym roku uczestniczyły organizacje reprezentujące następujące kraje: Polskę, Niemcy, Ukrainę, Czechy, Islandię, Holandię, Brazylię, Chiny, a także przedstawicieli naszego Ośrodka Wiedzy i Badań nad Concordia University Edmonton oraz Centrum Studiów Chińskich i Języków w Concordia University Edmonton. Polskę reprezentowało Towarzystwo Kultury Polskiej w Edmonton.

Ponieważ wszyscy studenci Concordii mają lunch w godzinach 12-13 w środy to zawsze w tych godzinach planowane se występy. W tym roku wykorzystana została cała godzina z udziałem partnerów społecznych: River Cree Singers wykonało tubylcze bębnienie, a następnie uczniowie Concordii wykonali taniec Metis. Następnie zagrał Mikołaj Warszyński i Zuzana Simurdova. Wykonali oni utwór Franciszka Liszta na fortepianie, a Maja Budziński przy akompaniamencie Mikołaja Warszyńskiego wykonali utwór kompozycji Henryka Wieniawskiego.

Następnie miał miejsce występ Jiu-Jitsu, a po nim brazylijski taniec zouk. Indyjscy studenci wykonali tradycyjny indyjski taniec i pieśń. Studentki z Ottewell Junior High wykonały piękny chiński taniec z mieczami i parasolami a na zakończenie miał miejsce holenderski taniec, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie oraz zaproszeni goście. Na stronie internetowej PRE można obejrzeć youtube video z finału Międzykulturowych Dni Uniwersytetu “Concordia”.

Bogdan Koral Konikowski