Strona główna Wydarzenia / Events Ksiądz Roger Karol Niedzielski, nowo wyświęcony kapłan pochodzi z parafii Matki Bożej...

Ksiądz Roger Karol Niedzielski, nowo wyświęcony kapłan pochodzi z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Edmonton.

463

27 czerwca 2017 r. ksiądz Roger Karol Niedzielski przyjął święcenia kapłańskie w Bazylice św. Józefa w Edmonton z rąk Księdza Arcybiskupa Richarda Smitha. W uroczystości uczestniczyły setki wiernych, biskupi i kapłani z diecezji edmontońskiej.

Roger Karol Niedzielski urodził się 15 września 1991 r. w Edmonton. Jest synem polskich emigrantów – Antoniego i Janiny Niedzielskich.

Wszystkie sakramenty święte otrzymał w polskiej parafii Matki Bożej Królowej Polski, tutaj też był ministrantem, aż do wstąpienia do seminarium.

W niedzielę 2 lipca 2017 r. o godz. 11: 00, ks. Roger Karol Niedzielski odprawi Mszę Świętą Prymicyjną w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Po mszy Rodzina i Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich do sali parafialnej na przyjęcie okolicznościowe. Uroczysty Bankiet Prymicyjny ks. Rogera Karola Niedzielskiego zorganizowany przez Rycerzy Kolumba Matki Bożej Królowej Polski odbędzie się tego samego dnia w Central Lions Recreation Centre, 11113 – 113 St. o godz. 15:30.

Podobne wydarzenie w historii Polonii Edmontn miało miejsce około 50 lat temu.

Z. Cynar – Polonia Edmonton News

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.