Strona główna Wydarzenia / Events Konkurs Talentów „A TO POLSKA WŁAŚNIE”

Konkurs Talentów „A TO POLSKA WŁAŚNIE”

749

W niedzielę 15 marca 2015 r. w McKernan Community Center, 11341-78 Ave, odbył się Konkurs Talentów pod hasłem: „A TO POLSKA WŁAŚNIE” zorganizowany przez Federację Polek w Kanadzie Ogniwo Nr 3 i Związek Nauczycielstwa Polskiego w Edmonton. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem niemal we wszystkich kategoriach: śpiew, taniec, muzyka i recytacja. Nagrody przyznane zostały przez Jury składające się z lokalnych artystów, muzyków i nauczycieli języka polskiego w składzie: Kazimiera Kozinkiewicz, Barbara Pierzchajło, Monika Romanik, Alicja Bereźnicki. Ewa Launspach, Ania Guzik, Cezary Zmysłowski, Izabela Orzelska-Konikowski, Bogdan Konikowski i Tadeusz Warszyński.

Wyniki

Kategoria: Recytacja. Grupa wiekowa 15+
1. Martyna Stryjski
2. Franek Bobiarski
3. Łukasz Dumicz

Grupa wiekowa 10-14 lat
1. Maciej Bobiarski
2. Victoria Łuszczek

Grupa wiekowa 5-10 lat
1. Jan Guzik
2. Leon Przewłocki
3. Natalia Mahinaj

Kategoria: Instrumenty muzyczne
1. Maja Budzińska
2. Natasha Larson
3. Monika Klimaszewski

Kategoria: Plastyka
Grupa wiekowa 8-12
1. Victoria Kozioł
2. Zofia Bobiarski
3. Mattea Evoy

Grupa wiekowa 4-7 lat
1. Olivia
2. Ania Armstrong
3. Oliver Dudek

Kategoria: Śpiew
1. Leon Przewłocki
2. Natalia Mahinaj

Kategoria: Taniec
1. Zespól folklorystyczny „Mazur”

Poniżej lista dzieci, które dostarczyły prace plastyczne na konkurs:Julia Benowicz, Julia Rogalińska, Ala Trela, Natalia Mahinay, Mattea Evoy, Asia, Olivia, Julia Różnicka, Oliver Dudek, Ola Kozioł, Victoria Kozioł, Izabella Melissomos, Allessandra Mellisinos, Kasia Wowczak, Alexander Dudek, Aurelia Furtak, Zosia Bobiarski, Thomas Awid, Julia Barczak, Maria Armstrong, Anna Armstrong. Komisja plastyczna, jak stwierdziła pani Izabela Orzelska-Konikowski, miała bardzo trudny wybór w wyłonieniu najlepszych prac. Uczestnicy konkursu zachwycili swym występem zgromadzoną publiczność. Ulubienicą publiczności była 10 letnia skrzypaczka Maja Budzińska, która w konkursie instrumentów muzycznych zafascynowała zgromadzoną publiczność grając “Banjo” and Fiddle Krolla”. Nagrody ufundowała Federacja Polek w Kanadzie Ogniwo Nr 3 w Edmonton z funduszu im. J. Dobruckiej. Czekoladki dla uczestników konkursu zakupiła pani Ewa Launspach z funduszu ZNP. Przygotowaniem dyplomów uczestników oraz ich wypisaniem zajęła się pani Monika Romanik. Konferansjerkę prowadziła pani Krystyna Dembowska, której również zawdzięcza się sporządzenie listy wszystkich uczestników oraz zbieranie i zachęcanie dzieci do wykonywania prac plastycznych i wystąpienia w konkursie. Gratulacje, podziękowania i wyrazy uznania uczestnikom i ich rodzicom za podjęcie trudu przygotowania i wystąpienia w tym konkursie. Słowa uznania należą się Organizatorom konkursu za niezwykłą staranność w przygotowaniu tego wydarzenia, które na długo pozostanie w pamięci. Po konkursie wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek zorganizowany przez panie z Federacji Kobiet.

Z.  Cynar – Polonia Edmonton News

P.S. Serdecznie dziękuję Paniom: Agacie Guzik i Joannie Dumicz za współpracę w przygotowaniu materiałów informacyjnych dotyczących konkursu.

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.