Strona główna Wydarzenia / Events Konkurs Mostów Drewnianych w szkole św. Bazylego

Konkurs Mostów Drewnianych w szkole św. Bazylego

544

Jest udowodnione, że każde dziecko rodzi się z naturalnymi predyspozycjami i zdolnościami, dlatego od nas, dorosłych, zależy, czy zdolności i talenty wyróżniające nasze dzieci rozwiną się, czy też wręcz przeciwnie – zaczną zanikać.

Nauczyciele i Dyrekcja Angielsko-Polskiego Programu Szkolnego im. Św. Jana Pawła II we współpracy ze Stowarzyszeniem Inżynierów Polskich w Kanadzie Oddział w Edmonton, wychodzą naprzeciw ze wspaniałymi inicjatywami, i co roku organizują konkursy polegające na samodzielnym wykonaniu modelu konstrukcji, których celem jest rozbudzanie, rozwijanie i kształtowanie wśród uczniów zainteresowań technicznych.

22 marca 2018 r. w szkole św. Bazylego, gdzie mieści się Angielsko-Polski Program Szkolny im. Św. Jana Pawła II, Stowarzyszenie zorganizowało dla uczniów szkoły konkurs polegający na wykonaniu modelu konstrukcji mostu. Studenci musieli wykonać konstrukcje zgodnie z instrukcjami profesjonalnych inżynierów zrobione w całości z patyczków po lodach (popsicle).

Przygotowane modele zostały poddane obciążeniom. Mosty, które wytrzymały największą próbę ciśnieniową, zdobyły nagrody. W konkursie uczestniczyły dzieci z klas 3-9 w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Ogółem było 27 uczestników.

W kategorii szkoły podstawowej pierwsze miejsce zdobył Jacob PETERSON, drugie Oliwia TABONE i trzecie Olaf DUDA.

W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zdobył Atari ZAWADUK, drugie Sebastian CHODORSKI i trzecie Ola HALAT. Wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe dyplomy i pizzę, a za trzy pierwsze miejsca były również nagrody w formie bonów podarunkowych w wysokości: $50; $30; $20.

Konkurs bardzo pozytywnie ocenili sami uczestnicy, jak i jury konkursu, składające się z profesjonalnych inżynierów: Beata Bielkiewicz, Andrzej Migdał i Marian Opara.

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły dziękują Stowarzyszeniu Inżynierów Polskich w Kanadzie, Oddział w Edmonton i wyrażają wdzięczność za współorganizowanie konkursu, który przez zabawę rozwija kreatywność i wyobraźnię, uczy dzieci naukowego myślenia, wytrwałości i dążenia do celu. Satysfakcja z udziału w konkursie umacnia w dzieciach wiarę w siebie i buduje poczucie własnej wartości.

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.