Strona główna Wydarzenia / Events Koncert Świąteczny w szkole św. Bazylego

Koncert Świąteczny w szkole św. Bazylego

83

10 grudnia 2015 r. audytorium szkoły St. Basil, gdzie mieści się Angielsko-Polski Program Szkolny im. Św. Jana Pawła II było wypełnione do ostatniego miejsca. W ten nastrojowy wieczór uczniowie poprzez wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek po polsku i po angielsku, uroczyście wyrażali emocje związane z Adwentem – czyli z okresem czasu pobożnego i radosnego, pełnego wiary oczekiwania na przyjście na świat Syna Bożego.

Od rozśpiewanych przedszkolaków, aż do uczniów klasy szóstej wykonawcy wprowadzili zgromadzoną publiczność w bożonarodzeniowy nastrój.

Dzieci w świątecznych strojach przedstawiły recytacje przeplatane śpiewanymi i granymi na instrumentach kolędami oraz tańcem małych Mikołajów. Świąteczna dekoracja i piękne kolędy, przyczyniły się do stworzenia podniosłego świątecznego klimatu.

Występy młodych wykonawców były wspaniałym przeżyciem i dostarczyły niezapomnianych wzruszeń, zwłaszcza rodzicom i dziadkom, którzy z dumą podziwiali swoje pociechy. W tej małej oazie polskości na kanadyjskiej ziemi te piękne polskie tradycje kontynuują teraz ich dzieci i wnuki. Gromkie brawa dla małych aktorów najlepiej nagrodziły trud przygotowań. Po koncercie wicedyrektor szkoły p. Steven Simmons podziękował młodym wykonawcom za piękny występ, oraz rodzicom i gościom za tak liczne przybycie na tę uroczystość. Pani Barber, nauczycielka muzyki w tej szkole, która była odpowiedzialna za opracowanie muzyczne koncertu została obdarowana bukietem kwiatów, jako dowód wdzięczności za tak pięknie przygotowany koncert.   Dzieci swoje wystąpienie zakończyły życzeniami: Wesołych Świąt, Merry Christmas.

 

 

 

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.