Strona główna Wydarzenia / Events Koncert młodych i utalentowanych artystów

Koncert młodych i utalentowanych artystów

286

Koncert w świątecznym nastroju

Pod takim hasłem 16 stycznia 2015 r. w Domu Polskim w Edmonton odbył się koncert młodych i utalentowanych artystów.

Tatiana Warszyńska i Gablier Budziński, prowadzący Koncert w imieniu organizatorów, serdecznie powitali licznie zgromadzoną publiczność, życząc przyjemnych wrażeń. W przeciągu dwóch koncertowych godzin wystąpiło pięciu młodych wokalistów: Maja Budzińska – skrzypce, Brianna Dennehy – mezzo soprano, Bailey Cameron – soprano, H Kai-Lynn – fortepian, Jessica Roger – flet i Krystian Sekowski – fortepian.
W programie koncertu znalazły się miedzy innymi utwory tak znanych kompozytorów jak: W. Mozart, N. Paganini, J. Brahms, S. Bortkiewicz, F. Shubert, E. Korngold, , S. Barber, B. Strozzi. Młodzi artyści zachwycili publiczność wysokim poziomem artystycznym, za co zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami, nie obyło się także bez owacji na stojąco. Występ dostarczył wielu wzruszeń artystycznych, pozostawiając niezapomniane wrażenia, zarówno występującym jak i licznej widowni.
Występ młodych talentów podbił serca zgromadzonej publiczności i pozostanie na długo w pamięci. Polonia w Edmonton może być dumna z talentu polonijnych artystów, Maji Budzińskiej i Krystiana Sekowskiego, którzy z dużym powodzeniem brali udział w tym Koncercie.
Ciągle świąteczna dekoracja sali, profesjonalnie przygotowana obsługa techniczna koncertu z oświetleniem sceny i nagłośnieniem przygotowana przez Bogdana Konikowskiego, przyczyniły się do wyjątkowego nastroju, jaki panował podczas koncertu.

Organizatorem koncertu było Towarzystwo Kultury Polskiej w Edmonton, któremu należy wyrazić uznanie za znakomitą organizację koncertu z poczęstunkiem.

Zygmunt Cynar

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.