Strona główna Wydarzenia / Events Koncert młodych talentów polonijnych

Koncert młodych talentów polonijnych

64

W piątek 14 czerwca 2013 roku w Anglikańskiej Katedrze Wszystkich Świętych w Edmonton odbył się I Koncert Młodych Talentów Polonijnych. Po raz pierwszy mieliśmy okazję przeżyć taką imprezę w naszym mieście.

Organizatorem koncertu było Towarzystwa Kultury Polskiej w Edmonton. W przeciągu dwóch koncertowych godzin wystąpiło czterech młodych polonijnych artystów: Azja Konrad Konikowski, Maya Budzinski, Kaja Sangster i Krystian Kamil Sekowski oraz osoby gościnnie. Można było posłuchać wspaniale utwory na skrzypce, fortepian i wiolonczelę, a także utwory śpiewane.

W programie koncertu znalazły się utwory tak znanych kompozytorów jak: Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Johann Sebastian Bach i Karol Szymanowski. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami publiczności.

Wyrazy uznania należą się organizatorom, którzy włożyli wiele pracy na sukces tego przedsięwzięcia i zapewnili, że podobne koncerty będą kontynuowane w przyszłości . Największe gratulacje kierujemy jednak w stronę artystów, dziękując im za piękne doznania artystyczne. Miło podziwiać talenty, które drzemią w naszych polonijnych dzieciach i młodzieży.

Zygmunt Cynar

Administrator, menadżer i założyciel portalu. Napisz do mnie @ https://www.linkedin.com/in/greg-pietraszewski/