Strona główna Wydarzenia / Events Jubileusz 5-lecia Biblioteki Multimedialnej im. Świętego Jana Pawła II w Edmonton

Jubileusz 5-lecia Biblioteki Multimedialnej im. Świętego Jana Pawła II w Edmonton

212

19 listopada 2015 roku Biblioteka Multimedialna im. Świętego Jana Pawła II w kościele Różańca Świętego obchodziła jubileusz pięciolecia swego istnienia. Z tej okazji w sali parafialnej kościoła Różańca Świętego odbyło się urodzinowe spotkanie.       Na obchody przybyli zaproszeni goście: prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej, Okręg Alberta Janusz Tomczak, prezesi organizacji polonijnych, duchowieństwo, przedstawiciele szkol polonijnych i czytelnicy.  Koordynator Biblioteki Ryszard Kazek i Greta Derus przedstawili zebranym zarys historii tej placówki, która stała się ważnym punktem na mapie kulturalnej naszego miasta.

Jubileusz 5-lecia działalności Biblioteki był miłą okazją do przekazania życzeń, gratulacji i wyrazów uznanie dla Woluntariuszy za głębokie zaangażowanie, ofiarną pracę i poświecenie w organizowaniu Biblioteki oraz w zakresie upowszechnienia książki i czytelnictwa. Wielu gości życzyło im dalszej twórczej pracy, wielu pomysłów i wytrwałości w szerzenie wśród społeczności polonijnej czytania i obcowania z książką.

Miłym akcentem tej pięknej uroczystości był koncert muzyki poważnej w wykonaniu 12-letniej, utalentowanej skrzypaczki Mai Budzińskiej, która wykonała następujące utwory: “The Bee” Franza Schuberta “Liebesleid” Fritza Kreislera “Liebesfreud” Fritza Kreislera “Salut D’amour“ Edwarda Elgara i “Polonez” Henryka Wieniawskiego.

Z. Cynar – Polonia Edmonton New

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.