Strona główna Wydarzenia / Events Dzień Skupienia w Polskiej Szkole Sobotniej im. H. Sienkiewicza

Dzień Skupienia w Polskiej Szkole Sobotniej im. H. Sienkiewicza

91

Dzień skupienia w wierze katolickiej to dzień przeznaczony na zastanowienie się nad swym życiem duchowym i na pogłębienie swej wiary, zwykle obchodzony w okresie dnia Wszystkich Świętych.

3 listopada br. odbył się tradycyjny Dzień Skupienia, organizowany rokrocznie przez Akredytowaną Szkolę Polską im. Henryka Sienkiewicza w kościele Różańca Świętego połączony z wyjazdem na cmentarz autobusem, którego zawsze użycza zakład pogrzebowy „Connelly-McKinley”

W tym roku ze względu na niedostępność sali w kościele z powodu uroczystości pogrzebowej, z niespodziewaną i bezinteresowną pomocą przyszedł p. Stanisław Wilk, kierownik Domu Polskiego, pozwalając dzieciom skorzystać z górnej sali.  

Kierownictwo szkoły im. H, Sienkiewicza jest bardzo wdzięczne kierownikowi Domu Polskiego, że bogaty program przygotowany przez Siostry SNMP: Sr. Rafale i Sr. Celinę mógł być zrealizowany.  Przygotowywany program na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny pomaga dzieciom zrozumieć znaczenie Świętych w naszym życiu oraz nieuchronnej śmierci .

Poniższe zdjęcia obrazują przebieg całego Dnia Skupienia w Polskiej Szkole Sobotniej im. Henryka Sienkiewicza

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.