Strona główna Wydarzenia / Events Cezary Zmysłowski i Przyjaciele w Koncercie „Od Bacha do Bluesa”

Cezary Zmysłowski i Przyjaciele w Koncercie „Od Bacha do Bluesa”

244

Pod takim hasłem 15 listopada 2015 r. w „Robertson Wesley United Church” odbył się koncert polonijnych artystów zorganizowany przez Towarzystwo Kultury Polskiej w Edmonton. Elżbieta Sawicka w imieniu organizatorów serdecznie powitała licznie zgromadzoną publiczność, życząc przyjemnych wrażeń. Podczas koncertu wystąpili: Cezary Zmysłowski – gitara, Tatiana Warszyński – skrzypce, Marcus Waznea – gitara i Jacek Sbieraj – klawiatura. Wykonawcy zagrali utwory takich kompozytorów jak: J.S. Bach, A.Vivaldi, M. Ponce, A. Barrios, Fryderyk Chopin, N. Paganini. Koncert wzbudził duży entuzjazm publiczności. Artyści zachwycili wysokim poziomem artystycznym, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Artystów żegnano owacjami na stojąco!

Dzięki inicjatywom zarządu i członków Towarzystwa Kultury Polskiej w Edmonton, obserwuje się wyraźne ożywienie życia kulturalnego, bogatego w imprezy ambitne, stanowiące rzeczywiste wydarzenia kulturalne czy artystyczne z pomysłami, co powinno budować dobre relacje społeczne z Polonią. Koncert był znakomitą okazją do zapoznania się z twórczością lokalnych artystów.

Lista imprez świadczących o dużej aktywności kulturalnej naszego polonijnego środowiska, w którym wyraźnie wzrasta apetyt na rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych jest bardzo duża w planach zarządu TKP.

Organizatorom należy wyrazić podziękowanie za znakomitą organizację koncertu z poczęstunkiem.

Z. Cynar – Polonia Edmonton News.

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.