Strona główna Wydarzenia / Events Przedświąteczne spotkanie członków Klubu Męskiego

Przedświąteczne spotkanie członków Klubu Męskiego

157

Znowu grudzień, ostatni miesiąc w roku i przed nami Święta Bożego Narodzenia. Na zewnątrz zauważamy już świąteczne akcenty, wystrojone witryny sklepowe i dekoracje, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Na ulicach widzimy wzmożony ruch i również włączamy się w przedświąteczną gonitwę, aby sprostać tradycyjnym wymaganiom świątecznym. Dobrze, gdy w tej przedświątecznej gonitwie uświadamiamy sobie znaczenie tego największego wydarzenia w historii ludzkości,.

Okres przedświąteczny jest również bogaty w przedświąteczne spotkania towarzyskie tzw. „Christmas parties” których celem jest być razem, lepiej się poznać, aby w tym Adwentowym czasie oczekiwania wspólnie dziękować Opatrzności za przeżycie kolejnego roku, za zdrowie i za każdy dzień, który mogliśmy spędzić razem z rodziną, przyjaciółmi i dobrymi ludźmi, których spotkaliśmy na naszej drodze. Wyrażamy podziękowanie i uznanie dla wolontariuszy za ich wkład pracy społecznej dla dobra innych. Dziękujemy, że możemy żyć w wolnym kraju i być wolnymi. A być wolnym to kierować się własnym systemem wartości, być wiernym swoim ideałom. Wielkość dobroczynnych dokonań w mijającym roku powinna napawać Członkow Klubu dumą a z nadzieją i optymizmem powinni patrzeć w przyszłość.

W dniu 27 listopada 2015 r. Polski Klub „Syrena” był wypełniony po brzegi. Pani prezes Lila Futerska powitała wszystkich członków z rodzinami i przybyłych gości wśród których byli: Janusz Tomczak, prezes zarządu Kongresu Polonii Kanadyjskiej, Okręg Alberta, księża z polskiej parafii Różańca Świętego i przedstawiciele organizacji polonijnych.

Życzeń od rożnych organizacji polonijnych nie było końca a przedświąteczny nastrój wyczuwało się po serdeczności rozmów i miłego zachowania uczestników tego spotkania, a przybyły na to spotkanie św. Mikołaj postarał się o upominki dla wszystkich obecnych. Podczas spotkania nie zapomniano również o Andrzejach, i tych którzy w tym dniu obchodzili urodziny, składając im życzenia i upominki.

Na zakończenie do wszystkich uczestników spotkania przemówiła Pani prezes Lila Futerska, która podziękowała za tak liczne przybycie, dotychczasową pracę społeczną w Klubie i złożyła wszystkim najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Spotkanie zakończono wzajemnymi życzeniami i wspólną zabawą w poczuciu dobrze spełnionego zadania.

 Z. Cynar – Polonia Edmonton News.

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.