Strona główna Wydarzenia / Events Wreszcie mamy lato!

Wreszcie mamy lato!

286

Wreszcie nadchodzi czas wakacji. Urlopy, wypoczynek, odprężenie psychiczne po wyczerpującym kołowrocie życia.
Któż z nas nie czeka na lato? Słońce, wysokie temperatury, bez kaprysów pogodowych w postaci tygodniowych opadów deszczu. O tym marzymy i na to czekamy wszyscy.
W naszym mieście zacznie się przecież dziać wiele ciekawych, interesujących rzeczy. Edmonton to miejsce wielu festiwali. Lato zaczyna się tutaj od występu ulicznych aktorów, akrobatów na placu przed Ratuszem, zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy. Potem będą „Klondike Days” „Heritage Festiwal” i oczywiście wiele polonijnych pikników.
Lato w naszym mieście to najpiękniejszy czas do podziwiania krajobrazu miasta i pięknych naturalnych obszarów wokół doliny rzecznej i na obrzeżach miasta. Urok Edmontonu leży w postaci ekscytujących wydarzeń i atrakcji.
Dlatego gdziekolwiek Państwo znajdują sie zapraszamy do naszego miasta i zobaczenia tak wspaniałych rzeczy, jak np. Muzeum Prowincji Alberta jest jednym z pięciu kanadyjskich i najbardziej popularnych muzeów przyciąga ponad 300.000 gości rocznie. Warto rozpocząć zwiedzanie od pięknej Galerii rdzennych mieszkańców Kanady. Muzeum posiada eksponaty z 11.000 lat rodzimej historii życia.
Fort Edmonton Park to w Kanadzie największy historyczny park, który oferuje spojrzenie na życie od pierwszych dni handlu futrami, aż do roku 1885.
Podróże w czasie i przestrzeni, odkrywanie kultury, technologii, transportu i cuda przyrody w muzeach Edmontonu, to jedno z największych atrakcji.

Długa wędrówka po Centrum Nauki i Techniki „Telus World Science” to raj dla młodych, zafascynowanych techniką i technologicznym postępem, prowadzi zwiedzających na górnej krawędzi nauki i techniki. Na końcu tej wędrówki warto usiąść w wygodnym fotelu i zobaczyć film na dużym ekranie w „IMAX Theatre”

Inne popularne atrakcje w Edmonton obejmują ogród zoologiczny Valley Zoo, z ilością ponad 400 zwierząt. “Muttart” Piramidy, gdzie kwitnie wiele egzotycznych roślin z całego świata przez cały rok, a także światowej sławy Centrum Handlowe “West Edmonton Mall”.
Dla miłośników Kultury i Sztuki Edmonton jest znany z różnorodnej działalności reprezentowanej przez blisko 80 organizacji w takich dziedzinach, jak balet z nowoczesnymi pokazami grup tanecznych, symfonii, baroku, muzyki jazzowej i wielu innych.
Miasto szczyci się również ponad 70 galeriami. Do najpopularniejszych należy 80-letnia „Edmonton Art Gallery”. W centrum miasta jest jeszcze „Citadel Theatre” oraz wspaniałe „Winspear” centrum, z około 2000 miejsc wraz ze spektakularnym wyposażeniem akustycznym.
Edmonton oferuje ogromną gamę wewnętrznych i zewnętrznych udogodnień dla entuzjastów aktywności rekreacyjnej. Miasto posiada rozległą sieć szlaków, które są idealnym miejscem dla turystyki rowerowej i pieszej w okresie lata a zima dla narciarstwa biegowego.
Miejsce “Millennium”, położone na wschód od Edmonton w Sherwood Park, jest w naszym regionie jednym z najnowocześniejszych obiektów rekreacyjnych, oferując szereg atrakcji dla wszystkich grup wiekowych.
Edmonton jest bramą do wielu innych atrakcji historycznych i rekreacyjnych. Dalej na zachód znajduje się Park Narodowy Jasper, który jest częścią gór Skalistych i Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie można znaleźć wspaniały wachlarz zajęć na świeżym powietrzu, turystyka, kolarstwo górskie na tle krajobrazu gór oraz możliwości oglądania dzikich zwierząt i przepięknych widoków, co jest znane na całym świecie.
A w „Miette Hot Spring”, w gorącym źródle z wodą siarkową mogą Państwo rozkoszować się od połowy maja do połowy października.
Zapraszamy więc do Edmonton i okolicy oraz do wspólnego spędzenia czasu w naszych przepięknych miejscach, oferujących bliskość natury z masą atrakcji dla młodych i dorosłych. Dzielcie się z nami wrażeniami z pobytu w naszej pięknej prowincji.

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.