Strona główna Wydarzenia / Events Do wszystkich Organizacji Polonijnych, Polskich Przedsiebiorców oraz Osób Indywidualnych.

Do wszystkich Organizacji Polonijnych, Polskich Przedsiebiorców oraz Osób Indywidualnych.

70

W zwiazku z utrzymującą się klęską żywiołową w Fort McMurray rząd Alberty ogłosił w środę 4 maja br. stan wyjątkowy w naszej prowincji. Olbrzymi pożar lasów zmusił do ewakuacji ponad 88 tys. mieszkańców miasta oraz pracowników okolicznych przedsiębiorstw. Premier Justin Trudeau ogłosił w Parlamencie, że rząd federalny podwoi dotacje indywidualne dla Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża, aby pomóc osobom dotkniętym przez szalejący pożar w Fort McMurray. Poparcie dla Alberty wyrazili również liderzy wszystkich pozostałych partii politycznych. Rząd Alberty, także oglosił, iż podwoi dotacje dla Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża. W rezultacie, za każdy $1 dolar ofiarowany przez darczyńców, Czerwony Krzyż otrzyma $3 dolary.

Prosimy wszystkich, którzy mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, aby nie pozostawali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Jako społeczność polonijna, pragnęlibyśmy przekazać łączną dotację od nas wszystkich i w związku z tym, prosimy o przesłanie czeków (wystawionych na „Canadian Red Cross”) na niżej podane adresy:

Canadian Polish Congress Alberta Society, 8370 Lessard Rd. EDMONTON, AB T6M 2W8

Polskie Radio Edmonton, 8011-75 Street,  EDMONTON, AB T6C 2G6

Lista ofiarodawców będzie opublikowana na stronie internetowej www.kpkalberta.com i www.polskieradio.ca

Sumę dotacji na „Canadian Red Cross” można odliczyć od podatku.

 Ogólnopolonijną akcję zbierania pieniędzy na ten cel zakończy Wielki Festyn Charytatywny, który odbędzie sie się 29 maja br. na malowniczo położonej posiadłości „Wawel” Towarzystwa Polskich Weteranów.

 Dziekuję wszystkim za dobroć i dar seca oraz poparcie naszej inicjatywy.

Z poważaniem

John J. Tomczak Prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej – Alberta

 

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.