Strona główna Wydarzenia / Events Wspaniały Koncert Świąteczny z obecnością św. Mikołaja w Polskiej Szkole Sobotniej im....

Wspaniały Koncert Świąteczny z obecnością św. Mikołaja w Polskiej Szkole Sobotniej im. H. Sienkiewicza w Edmonton

127

17 grudnia 2016 r. w Polskiej Szkole Sobotniej im. H. Sienkiewicza odbył się Koncert Świąteczny z okazji nadchodzących świat Bożego Narodzenia, na który zostali zaproszeni rodzice i goście. W tym nastrojowym czasie uczniowie w prawie 2 godzinnym programie, poprzez wspólne śpiewanie kolęd oraz  rozważanie wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem, uroczyście wyrazili emocje związane z Adwentem – czyli z okresem czasu pobożnego i radosnego, pełnego wiary oczekiwania na przyjście Pana. Dzieci w ciekawych strojach przedstawiły recytacje przeplatane śpiewanymi i granymi na instrumentach kolędami. Świąteczna dekoracja i piękne kolędy, przyczyniły się do stworzenia podniosłego świątecznego nastroju. Rodzice byli zachwyceni i dumni z występu swoich pociech nagradzając ich gromkimi oklaskami. Przedstawiciele organizacji polonijnych złożyli życzenia i upominki. Były tez życzenia i bukiet kwiatów z tradycyjnym „100 LAT” dla Pani Dyrektor Krystyny Dembowskiej z okazji jej urodzin.

Na koniec Święty Mikołaj w towarzystwie dwóch aniołków rozdał paczki.

Całemu gronu pedagogicznemu, za przygotowanie pieknego koncertu świątecznego podziękowala p. dyrektor Krystyna Dembowska.

Z. Cynar – Polonia Edmonton News

Dziennikarz polonijny w Kanadzie. Aktywny w latach 1970 - 2018.